Даєш музей перемог і рекордів!

04.12.2012, 14:58
190 Переглядів

У Тернополі може з”явитися новий цікавий музей. Ідеєю щодо створення такого з редакцією нашого сайту поділився тернопільський журналіст, президент обласного осередку Асоціації спортивної боротьби України Андрій Вербіцький. «Задум виник після нещодавньої події, яка чомусь залишилася непоміченою – відзначення 75-річного ювілею тернопільського «партіарха» греко-римської боротьби Володимира Пласконоса, – каже він. – Ще в далекі радянські часи Володимир Пилипович сам зробив те, над чим тепер працюють цілі групи піарників та креативщиків. Він зробив легенду, яка ще досі живе у серцях та памяті багатьох тернополян. Легенду про те, як прості борці з провінційного Тернополя перемагали іменитих та недосяжних за впливом суперників з Москви, Ленінграду, Тбілісі . Постаті Анатолія Міхеєва, Анатолія Лосєва, Василя Демянного, Володимира Каратаєва, Анатолія Єльчанінова, Володимира Новохатька, а пізніше Артура Дзигасова та Олега Коменданта стали прикладом для наслідування не одного покоління юних спортсменів. Історія тернопільського спорту взагалі дуже цікава і багатогранна, але зараз вона живе здебільшого лише у спогадах тернополян старшого покоління.
То чому б не створити музей спорту, де б ця історія зберігалася? Експонатами можуть служити і старі фото, і документи, і речі з спортивного інвентаря минулого століття. Вірю, що багато відомих спортсменів погодяться надати для нього і свої спортивні трофеї та інші речі. Зараз найголовніше – знайти придатне приміщення. Відтак почнемо організаційну роботу».

Фото з спортивної історії Тернополя. Перший зліва – заслужений працівник фізичної культури і спорту України, майстер спорту з греко-римської боротьби, суддя міжнародної категорії Володимир Пласконіс.

04.12.2012, 02:58
190 Переглядів