До співробітників органів внутрішніх справ Тернопільщини надійшло 34 повідомлення про порушення виборчого законодавства

26.10.2015, 15:59
26 Переглядів

Найбільше – 14 – стосувалися порядку голосування, задокументовано дев’ять фактів проведення агітації в день виборів, сім випадків пошкоджень виборчих бюлетенів, по одному – хуліганства, підкупу виборців, пошкодження майна та порушення таємниці голосування. “Після закінчення голосування до ранку до працівників міліції надійшло 7 повідомлень. По двох з них порушені кримінальні впровадження. Одне щодо пошкодження виборчої документації. Зранку також надійшло повідомлення, що в одному з населених пунктів нанесено ушкодження голові ДВК, які здійснив один з кандидатів на посаду сільського голови”, -зазначив заступник начальника УМВС у Тернопільській області Руслан Балик під час засідання Тернопільського прес-клубу. 

Координатор ОПОРИ у Тернопільській області Ігор Процик повідомив, що традиційно  спостерігаються випадки переписування протоколів ДВК у приміщеннях територіальних виборчих дільниць. Зокрема, такі факти зафіксовані у Зборові.

Представник коаліції “За чесні вибори” Олександр Домбровський  розповів, що громадські спостерігачі фіксують низький рівень фаховості членів ДВК. Водночас, за його словами, на багатьох дільницях   кількість бюлетенів не завжди відповідала кількості виборців.

Громадські активісти, представники політичних сил заявили журналістам, що особливих  порушень не було, вибори відбувалися прозоро. Однак усі  зазначали недосконалість закону про  місцеві вибори та необхідність прийняття виборчого кодексу.

 

 

 

26.10.2015, 03:59
26 Переглядів