Економічні гасла всіх партій мало чим відрізняються

31.08.2012, 16:46
244 Переглядів

Експерти відзначають, що хоч до Верховної Ради і балотуються кандидати більше як двох десятків партій,  програми останніх занадто схожі та за 5 років усі обіцяють Україні райське життя. Зарплати і пенсії як у Євросоюзі, житло дешеве, корупції немає. Саме це записано в програмах усіх 22 політсил, що штурмуватимуть Верховну Раду, повідомляє телеканал ICTV.

“Що стосується підвищення пенсій, підвищення заробітної плати, боротьби з корупцією, боротьби з бідністю, знов таки підняття соціальних стандартів – майже близьке по суті. Тобто, фактично те ж саме”, – відзначає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

У штабах конкурентів схожість програм відкидають. У Партії регіонів наголошують, що цілий рік проводили соціологічне опитування і взяли за основу потреби простих українців: а людям насамперед необхідно підвищити зарплати і пенсії, зробити доступним житло, забезпечити якісною освітою і медициною.

“Ми відрізняємося тим, що ми сьогодні влада. Сьогодні ми говоримо, що ми будемо робити, а вже через 2,5 роки, або через 2 роки у людей буде можливість дати нам оцінку”, – говорить перший заступник голови Партії регіонів Володимир Рибак.

Об’єднана опозиція також за підвищення зарплат і пенсій, однак “Батьківщина” пропонує залишити тільки сім податків, ліквідувати недоторканність для всіх, зокрема і для Президента, і подолати корупцію – довічним ув’язненням за хабар.

“Жорстка відповідальність за хабар, довічна тюрма для хабарників суддів, слідчих, прокурорів для початку. Це швидко вичистить чиновницький апарат від корупціонерів”, – каже народний депутат України, представник Об’єднаної опозиції Анатолій Гриценко.

Спрощення для ведення бізнесу, сприятливий інвестиційний клімат і нова податкова система – знову те саме і в “Удару” Віталія Кличка. Серед новацій хіба право відкликати депутата.

А от Наталя Королевська все прорахувала і обіцяє українцям нову економіку та мінімальну зарплату в тисячу євро. Найрадикальніші мрії у комуністів – усе приватизоване націоналізувати і повернути планову економіку.Гасла красиві, та нереальні, – твердять експерти. “Практично усі партії у сфері економіки пропонують ілюзорно-популістичні програми. А чому – тому що ніхто не прораховує альтернативні варіанти розвитку світової економіки”, – вважає політолог Дмитро Видрін. Також експерти вказують, що такі гасла є доволі дієвими в умовах, коли майже всі партії в країні є вождиського типу, а виборці обирають не політичну силу, а вождя.

31.08.2012, 04:46
244 Переглядів