Журналісти активно спостерігають за виборами та виявляють порушення

28.09.2012, 22:27
110 Переглядів

Тернопільські журналісти долучилися до спостереження за ходом виборчої кампанії, а особливо до моніторингу прозорості діяльності виборчих комісій. Про результати такого спостереження сьогодні йшла мова на засіданні Тернопільського прес-клубу за участю юриста обласної організації Комітету виборців України Володимира Курила та представників ЗМІ, які беруть участь у реалізації проекту «Місцеві засоби масової інформації і виборчі комісії у виборах 2012 року» , який реалізовується у трьох областях – Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій, за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Як розповів журналіст із Чорткова Роман Островський, 14 вересня він подав запит в ОВК ВО №167 відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Відповідь мала б, згідно із законом, надійти протягом п`яти робочих днів, однак її немає досі. Разом з тим, такий самий запит щодо кошторису витрат на діяльність комісії ОВК № 164 (м. Збараж), поданий журналістом Світланою Клос, відповідь надана вчасно. Як повідомляли журналісти, більшість ОВК області не вивішують на спеціальному стенді рішення засідань комісій. «Це суперечить закону, – зазначив юрист ТОО КВУ Володимир Курило. – Діяльність комісій повинна бути прозорою і кожне рішення оприлюднюватися».
Представник ТОО КВУ переконаний, що ОВК ВО №164 безпідставно, без відповідного посилання на законодавство про вибори виключило після жеребкування трьох суб`єктів виборчого процесу. Разом з тим комісія у визначені строки прийняла заяви від цих суб`єктів виборчого процесу. «По-Перше: ОВК виключили з процедури жерекування та формування ДВК суб’єктів виборчого процесу після того, коли подання від цих суб’єктів було прийняте. По-друге: ОВК не наділена повноваженнями позбавляти права суб’єкта виборчої комісії брати участь у формуванні виборчих комісій. ОВК повинна була повідомити суб’єкта і дати можливість протягом однієї доби провести зміни до подання. По-третє: ОВК було проведено вибіркова перевірка по суб’єктам виборчого процесу, під яку потрапили дрібні політичні сили. По-четверте: ОВК безпідставно, не маючи на те повноважень у телефонному режимі з`ясовувала, чи кандидатури до складу ДВК писали заяви про згоду бути членами ДВК від того чи іншого виборчого суб’єкта. Крім того достеменно невідомо, чи представниками ОВК 100% було встановлено, що саме до тієї особи вони телефонували», – розповів Володимир Курило.
Журналіст Олена Беднарська повідомила, що ОВК ВО № 167 була зачиненою у суботу приблизно о 12.00, хоча згідно із Законом мала б працювати до 15 години. Роман Островський також повідомив, що у приміщенні ОВК ВО № 167 є виборча агітація одного із кандидатів від Партії регіонів, що також суперечить виборчому законодавству.
Представники ЗМІ разом з тим зазначили, що жодних перешкоджань у своїй діяльності з боку членів комісій вони не мали.

28.09.2012, 10:27
110 Переглядів