Журналістів, активістів та представників місцевої влади навчать, як зробити міста прозорими

28.07.2017, 09:35
85 Переглядів

Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International запрошує регіональних журналістів, активістів та представників місцевої влади на серію тренінгів, присвячених підвищенню прозорості міст. Заходи відбудуться у 10 містах України.

У червні ТІ Україна спільно з Інститутом Політичної Освіти презентували рейтинг прозорості 100 міст, який можна подивитися тут: transparentcities.in.ua. Були виміряні 13 сфер відповідальності міської влади, а саме – інформація про роботу органів місцевої влади, доступ та участь, закупівлі, дані про житлову політику, бюджетування та контракти, гранти, виділення фінансів,  соціальні послуги, кадрові питання, професійну етику та конфлікт інтересів, відомості про землекористування та будівельну політику, комунальні підприємства, комунальне майно, а також освіту. Лише шість міст зі 100 перетнули позначку в 50 балів. Отже, ситуація з прозорістю в Україні залишає бажати кращого.

На тренінгах фахівці поділяться досвідом і найкращими практиками у сфері підвищення прозорості міст. Особлива увага на них буде приділена тим сферам відповідальності міської влади, у яких міста в цілому набрали найменше балів.

Нижче в таблиці ви можете побачити дати тренінгів, де вони проводяться, а також інформацію, представників яких міст ми запрошуємо в кожне конкретне місто.

Місце проведення тренінгу Дата Запрошуються журналісти і активісти із таких міст:
1 Київ 3-4 серпня Чернігів, Житомир, Біла Церква, Бровари, Ірпінь, Бердичів, Ніжин, Коростень, Бориспіль, Прилуки, Фастів, Вишневе, Васильків, Боярка
2 Харків 10-11 серпня Суми, Конотоп, Шостка, Лозова, Куп’янськ, Ізюм, Охтирка, Ромни
3 Кропивницький 18-19 серпня Черкаси, Олександрія, Умань, Сміла, Світловодськ
4 Дніпро 28-29 серпня Кривий Ріг, Кам’янське, Павлоград, Нікополь, Новомосковськ, Марганець, Жовті води, Покров
5 Одеса 30-31 серпня Миколаїв, Херсон, Чорноморськ, Ізмаїл, Нова Каховка, Первомайськ, Білгород-Дністровський, Подільськ, Южноукраїнськ, Каховка
6 Хмельницький 01-02 вересня Вінниця, Чернівці, Рівне, Тернопіль, Кам’янець-Подільський, Новоград-Волинський, Шепетівка, Вараш, Дунаївці, Нетішин, Славута, Старокостянтинів, Жмеринка
7 Полтава 06-07 вересня Кременчук, Горішні Плавні, Лубни, Миргород
8 Запоріжжя 11-12 вересня Маріуполь, Мелітополь, Бердянськ, Енергодар
9 Слов’янськ 18-19 вересня Краматорськ, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Бахмут, Покровськ, Костянтинівка, Дружківка, Рубіжне, Мирноград, Лиман
10 Львів 25-26 вересня Івано-Франківськ, Луцьк, Ужгород, Дрогобич, Володимир-Волинський, Мукачево, Червоноград, Ковель, Калуш, Коломия, Стрий, Нововолинськ, Дубно, Самбір

Учасники тренінгів будуть відібрані за принципом їхньої мотивації. У кожному тренінгу візьмуть участь 30 осіб. Серед них місцеві посадовці, представники місцевих громадських організацій та журналісти. Тренерами будуть експерти ТІ Україна, а також залучені фахівці, зокрема й іноземні.

Для участі в тренінгу запрошуємо вас зареєструватися за лінком http://bit.ly/2tlGBxL. Термін зголошення завершується за 3 дні до початку кожного тренінгу.

Організатори забезпечують проживання, харчування, доїзд учасників, надають необхідні інформаційні матеріали.

Активістам та журналістам, які зможуть взяти участь у тренінгу, повідомлять про це мінімум за 3 дні до заходу.

З усіх питань звертайтеся за номером телефону +38 (098) 231 08 81, Катерина Цибенко, керівник проекту «Розбудова прозорості в містах України».

Тренінги проводитимуться в межах проекту «Розбудова прозорості в містах України», який втілюється за підтримки Фонду демократії ООН (UNDEF).

 

28.07.2017, 09:35
85 Переглядів