Жіночі організації можуть змінювати суспільство

31.08.2012, 18:44
189 Переглядів

У Тернопільському прес-клубі обговорювалося питання «Роль жіночих громадських організацій у суспільному житті – проблеми та перспективи. Зустріч проводилася у рамках проекту від Українського Жіночого Фонду «Підвищення рівня обізнаності з питань гендерної рівності серед громадськості Тернопільщини», який реалізують Тернопільська обласна Асоціація Жінок та Тернопільський прес-клуб.
В обговоренні брали участь представники громадських організацій Тернопільщини – Марія Прохира («Союз українок»), Марія Мацук (голова правління Тернопільської обласної Асоціації Жінок), Галина Решетник (Тернопільська обласна Асоціація Жінок), Євген Дуфанець (товариство дітей політв`язнів та репресованих).
Чи може і як може громадськість впливати на вирішення проблем у суспільстві, чи дослуховуються державні інституції до думки об»єднань жінок, як активізувати жінок до більшої активності тощо – такими були основні теми зустрічі.
Марія Мацук зазначила, що гендерні питання наразі є дуже актуальними. На вищих щаблях влади – переважно чоловіки, жінки ж – на нижчих. Привернення уваги до цих питань змінює суспільство. «Від активності громадських організацій залежить дуже багато. І нам вдавалося таки впливати на деякі речі. Приміром, наша організація активно простежувала дотримання прав ув`язнених та звільнених жінок. Ми активно співпрацювали з представниками пенітенціарної служби в області, ми вивчали проблеми та знаходили шляхи їх вирішення. До нас дослухалися і дослухаються», – розповіла Марія Мацук.
Галина Решетник каже, що за 13-літню діяльність громадська організація зуміла допомогти багатьом жінкам та їхнім родинам. «Головним завданням ми собі поставили саме захист жінки. У нас були різні проекти, спрямовані на вирішення проблем жінки та її родини. Ми мали гарячі лінії, до нас зверталося багато людей, – зазначила пані Галина. – Ми набридали владі, але і виконували частину тої роботи, чим повинні займатися державні мужі. І зараз ми активно працюємо, бо нас об`єднує небайдужість».
Євген Дуфанець переконаний, що впровадження гендерних засад визначає рівень демократії у країні. “На жаль, у нас поки що існують ще радянські підходи до вирішення гендерних проблем., – каже пан Євген. – Ситуація не зміниться, допоки не буде державної програми. А громадські організації зможуть допомогти у її впровадженні. Досвід у них є».

Головним завданням «Союзу українок» стверджує Марія Прохира є духовне та патріотичне виховання молоді. «Після довгої перерви наша організація відновилася на українських теренах з приходом незалежності, – каже пані Марія. – Саме ми тоді взялися за надскладне завдання – повернути дітей, які росли у радянській системі, – до наших святинь, традицій, ідеалів, до нашої культури, до нашої релігії. Тоді була проведена величезна робота. Цим ми займаємося і сьогодні, бо це складна ділянка роботи і жінки з нею справляються. Ми працюємо з дітьми, з молоддю, з жінками, а це основа держави».
Присутні наводили чимало прикладів, коли громадські організації дуже важливі місії, а отже спільними зусиллями громада таки може щось змінити у суспільстві. Приклад демократичних країн, де активно розвинений громадський рух, – цьому підтвердження.

31.08.2012, 06:44
189 Переглядів