Знайти роботу допоможе професійне навчання в службі зайнятості

28.09.2012, 02:58
184 Переглядів

Актуальній проблемі подолання безробіття було присвячене чергове засідання Тернопільського прес-клубу, гостями якого були спеціалісти Тернопільського обласного центру зайнятості. Сучасний ринок праці, на жаль, характеризується диспропорціями у співвідношенні попиту і пропозиції робочої сили. Спостерігається «перевиробництво» окремих фахівців, особливо з вищою освітою: педагогів, економістів, товарознавців, менеджерів, юристів. Тому шлях багатьох спеціалістів з дипломами пролягає у лави безробітних. Тим часом все більшим попитом користуються робітничі професії.
З метою виправлення такого «перекосу» обласна служба зайнятості вивчає потреби роботодавців та на їх замовлення організовує професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації безробітних. Професійне навчання дає змогу працевлаштувати громадян відповідно до запитів економіки.
Служба зайнятості організовує і фінансує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних, їх проживання, проїзд до місця навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. З часу заснування обласної служби зайнятості, тобто з 1991 року, вдалося перенавчити більше 83-ох тисяч безробітних.
Цьогоріч до співпраці в питанні організації профнавчання службою зайнятості Тернопілля було залучено 7 професійно-технічних та 9 вищих навчальних закладів області, а також 700 роботодавців. Налагоджена дієва взаємодія і з центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, найбільш відомі з яких – в Рівному, Сімферополі та Одесі – мають потужну сучасну навчально-виробничу базу і широкий спектр ліцензованих професій. Так на базі Рівненського центру профтехосвіти протягом 8 місяців цього року навчалася майже сотня жителів Тернопільщини. Вони здобували там професії рихтувальника кузовів, перукаря, агента з організації туризму, токаря, кравця, продавця (з лотка на ринку) та інші.
Загалом з початку року за направленням обласної служби зайнятості професійне навчання за 292 професіями та напрямками проходили 4129 осіб зі статусом безробітного, що на 193 особи більше, ніж за відповідний минулорічний період. Майже 3700 безробітних вже закінчили навчання, з них 2748 працевлаштовано. Серед найбільш освоюваних безробітними були професії: водій категорії С, електрогазозварник, кухар, манікюрник, оператор котельні, перукар, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, робітник фермерського господарства, автослюсар, слюсар-ремонтник, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії А, швачка.
Цьогоріч під конкретні замовлення працедавців навчалося 2,7 тисячі безробітних, що складає 66% від загальної чисельності тих, які проходили професійне навчання.
Так, у червні 33 безробітних були працевлаштовані Бережанським райцентром зайнятості на переробних підприємствах району «Агроспецгосп» та ТзОВ «Крона», попередньо підвищивши на місці кваліфікацію за напрямком «Технологія виробництва фруктових та овочевих консервів». 14 осіб зі статусом безробітного отримали роботу в товаристві «СЕ Борднетце-Україна», яке займається виготовленням кабельно-провідникової продукції для автомобілів. Але спершу вони за направленням Тернопільського міськрайцентру зайнятості пройшли профдіагностичне тестування та співбесіду з роботодавцем і завершили відповідне профнавчання.
На замовлення роботодавців Бучацького, Монастириського та Чортківського районів обласна служба зайнятості підготувала з числа безробітних на базі Бучацького коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету 162-ох фахівців зі знанням інновацій обробітку ґрунту, підвищення врожайності зернових і овочевих культур та основ технології сушіння зерна.
І таких прикладів можна навести чимало.
До кінця 2012 року професійним навчанням на Тернопіллі передбачається охопити майже 6 тисяч безробітних. А от з 1 січня 2013 року відбудуться деякі зміни в організації профнавчання у зв’язку із вступом у дію нового Закону України «Про зайнятість населення». Так, особи, старші за 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років і чия професія не затребувана на ринку праці, матимуть право до досягнення пенсійного віку на одноразове отримання ваучера для безкоштовного перенавчання або підвищення кваліфікації на суму, яка не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом. Порядок видачі ваучерів та перелік професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затвердить Кабінет Міністрів України.
Студенти вищих та учні професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем “кваліфікований робітник”, “молодший спеціаліст”, “бакалавр”, “спеціаліст” та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, матимуть право до 6 місяців проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою здобувається освіта, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час. Запис про проходження такого стажування буде заноситись роботодавцем у трудову книжку. При цьому, якщо стажування оплачується, роботодавець не сплачуватиме єдиний соціальний внесок із зарплати.

28.09.2012, 02:58
184 Переглядів