З перереєстрацією видань, які роздержавлюються, не варто зволікати

23.02.2017, 13:20
34 Переглядів

У редакторів комунальних ЗМІ – учасників пілотного етапу реформування, часто виникають запитання щодо чинності старих свідоцтв про реєстрацію, оскільки нові вони ще не встигли отримати. На прохання НСЖУ ситуацію зі свідоцтвами пояснює начальник відділу правової експертизи документів друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств Управління реєстрації громадських формувань, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України Маріна Семенко.

– У Законі про реформування сказано: після завершення процесу реформування свідоцтва будуть визнані недійсними. А оскільки, відповідно до Закону, перший етап реформування закінчується до 1 січня 2017 року, то його учасники вважають, що вже порушують норму закону і залишаться без свідоцтв. Насправді, процес реформування включає два етапи, але ж сам процес закінчується до 1 січня 2019 року. І лише тоді можна говорити про завершення процесу реформування, а отже і про отримання нових свідоцтв, – пояснює фахівець.

За словами Маріни Семенко, лише після 1 січня 2019 року Міністерство юстиції буде проводити моніторинг ЗМІ, які були учасниками процесу реформування. – Якщо ті чи інші газети на той момент не пройдуть процес роздержавлення, вони будуть включені в наказ для визнання свідоцтва недійсним, – коментує вона. Водночас, фахівець закликає редакції не зволікати з отриманням нових свідоцтв. Адже цей документ потрібно використовувати в роботі – укладати договори, подавати на передплату тощо. У старих же свідоцтвах вказана стара юридична особа.

– Як тільки буде створено нову юридичну особу, потрібно подавати документи на перереєстрацію. Подається заява, статут нової юридичної особи, копія попереднього свідоцтва, договори передачі прав, – зазначає вона. – Тобто зараз від нас до газет не буде ніяких претензій щодо нових чи старих свідоцтв, але невчасна перереєстрація створюватиме проблеми самим редакціям.

До всього, за словами Маріни Семенко, відповідно закону про ЗМІ, редакції мають надсилати контрольні примірники реєструючому органу. Відтак, у них мають бути вказані вихідні дані і засновники видання. Якщо ж видання зволікатимуть з отриманням нового свідоцтва, у вихідних даних залишатимуться старі відомості.

23.02.2017, 01:20
34 Переглядів