Кому симпатизують виборці округу № 164?

07.10.2012, 14:28
132 Переглядів

Про політичні прогнози, ймовірний сценарій останніх тижнів перед виборами йшлося на засіданні Тернопільського прес-клубу, гостем якого був політичний експерт Володимир Цибулько. На його думку, саме з середини жовтня особливо політики активно змобілізують свою діяльність. Експерт також відзначив і високу готовність населення взяти участь у виборах. «Якщо 70% населення дає чітку відповідь, коли відбудуться вибори, це означає, що вони стовідсотково прийдуть на виборчі дільниці», – зазначив Володимир Цибулько.
Експерт представив журналістам результати соціологічного опитування, яке провели фахівці соціологічної агенції «Фама» у 164 виборчому окрузі. «Цей округ цікавий тим, що великий вплив на населення там має православна церква Московського патріархату. І все ж результати показали, що постійно зростає рейтинг політичної партії Віталія Кличка «УДАР». Якщо у червні за цю партію готові були проголосувати понад 16% виборців, то у вересні – уже 32,5%. Більше того, «УДАР» має потенціал до зростання кількості симпатиків. Щодо ВО «Свобода», то, переконаний, партія уже вичерпала усі свої можливості, зупинившись на позначці 25,6%. А ось Об’єднана опозиція втрачає кількість симпатиків на окрузі. І ця тенденція є типовою для України загалом. Яценюк не став об’єднавчою особою, а тому, як видно з рекламних роликів, «Батьківщина» реанімувала образ Юлії Тимошенко. Хоча навряд чи це врятує ситуацію, бо надто багато помилок зроблено за час ведення кампанії», – розповів експерт. Згідно із опитуванням, за Партію регіонів проголосувало б 11,1% виборців 164 виборчого округу, за Об’єднану опозицію – 10,7%.
Експерт вважає, що «УДАР» однаково популярний і на заході, і на сході держави навіть не зважаючи на досить націоналістичні заяви її лідера.
Згідно із опитуванням, на окрузі лідирує і представник цієї політичної сили – Віталій Ломакович – 29,7%, за Михайла Головка ВО «Свобода» готові проголосувати понад 24%, замикає лідерів прихований кандидат від влади Володимир Клименко – 18,7%.

В опитуванні соціологічної агенції “Фама” на замовлення аналітичного Центру «Політика» взяло участь 1600 респондентів, похибка – 0,95, не перевищує 2,44 для показників, близьких до 50 відсотків.

 

07.10.2012, 02:28
132 Переглядів