Лілія Гриневич: «Кожна дитина повинна мати доступ до якісної освіти»

15.07.2019, 08:41
150 Переглядів

На цьому наголосила очільниця Міністерства освіти та науки під час брифінгу у Тернопільському прес-клубі,  зауваживши, що саме це є головною метою освітньої реформи. За словами Лілія Гриневич, загалом за два роки було виділено близько 7 мільярдів гривень на освітню галузь.  «Це колосальні кошти. Вони пішли на обладнання для Нової української школи, перепідготовку учителів початкової школи, яку уже пройшли 100 тисяч педагогів, створення спеціалізованих кабінетів, комп’ютеризацію, закупівлю шкільних автобусів, розширення програми. Приміром, розроблено пакет з фінансової грамотності учнів тощо», – розповіла міністр.

Вона також повідомила, що ціль її приїзду на Тернопільщину – ознайомлення із підготовкою до нового навчального року.  «Мене також цікавило,  чи ефективно в області розпоряджаються коштами освітньої субвенції. Зазначу,  приємно вражена,  що на Тернопільщині усі школи, навіть маленькі, закупили нові меблі та обладнання. Це важливо, бо, на жаль, є випадки, коли громади отримували кошти  і не змогли їх використати, вчасно провести тендери і т.д. Виходить, що кошти на реформу є, а діти цього не відчувають», – додала Лілія Гриневич.

Зміни торкнулися і професійно-технічної освіти. В кожній області, у тому числі і на Тернопіллі, створюються навчально-практичні центри із сучасним обладнанням. Училища починають  готувати робітничі кадри, які затребувані на ринку праці. І у цьому позитивні результати дає співпраця навчальних закладів із роботодавцями.

Інновації  чекають і на вищу освіту, наголосила міністр.

Так,  Національне агентство забезпечення якості вищої освіти затвердило сто компетентнісних стандартів вищої освіти, які розроблялися і науковцями, і педагогічними працівниками. Цими стандартами будуть керуватися усі виші, оскільки «ринок праці ставить нові завдання, які диктують необхідність оновлення змісту освіти».

Приміром, затверджено систему викладання англійської мови у вищих навчальних закладах, що значно покращить навички українських студентів. «Це важливо, оскільки  економічний розвиток країн вагомо залежить від знання громадянами англійської мови.  Це стосується фахівців усіх галузей. До слова,  з неангломовних країн Європи, яких є 32, Україна за рівнем знання англійської мови займає 28 місце”, – зазначила Лілія Гриневич.

У рамках робочого візиту міністр освіти і науки України відвідала декілька навчальних закладів Тернопільщини  –  Чортківське вище професійне училище, Чортківський гуманітарно-педагогічний коледж та Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка.

 

 

15.07.2019, 08:41
150 Переглядів