На нараді з питань реформування комунальних газет дали покрокові інструкції з юридичних питань

19.12.2016, 11:27
144 Переглядів

Всеукраїнська нарада з питань реформування комунальних газет відбулася у Києві за участі понад 130 редакторів ЗМІ з усієї України. Нараду організовано Держкомтелерадіо спільно з Національною спілкою журналістів України. Ключові питання, що обговорювалися на нараді, стосуються практичних кроків реалізації Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ». Зокрема, свої рекомендації дали фахові юристи.

У ході наради презентовано рекомендації щодо підготовки документів для проведення перетворення юридичної особи – редакції газети, які розробили юристи Української асоціації медіабізнесу та Інституту розвитку регіональної преси спільно з НСЖУ.

Рекомендації складаються з опису 4 етапів, щодо яких даються окремі покрокові інструкції до дій.

Зокрема, перший етап – це прийняття засновниками рішення про припинення юридичної особи – редакції газети та його реєстрація; другий етап – державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті її реорганізації шляхом перетворення; третій етап – державна реєстрація новоствореної юридичної особи, четвертий – перереєстрація друкованого ЗМІ.

Юристи детально описують особливості і проблемні питання, що можуть виникати в ході кожного етапу та радять, які готувати документи і куди їх подавати, та які є вимоги до цих документів, аби вони були юридично правильні.

– Успіх реформування газет значною мірою залежить від того, наскільки правильно редактори і колективи будуть вирішувати юридичні та господарські питання, пов’язані з перетворенням. Вагомим викликом для редакцій є те, що раніше їм досить рідко доводилося занурюватися у специфічні юридичні аспекти, з якими не стикалися. Тому зараз НСЖУ шукає партнерів для надання допомоги, консультацій, щоб не залишати редакції з тими проблемами, які виникають в ході реформи, – коментує перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.

У нараді з питань реформування комунальних газет взяли участь також представники Уряду, державних органів влади.

На нараді були присутні і представники комунальних газет з Тернопільщини.

http://nsju.org/index.php/article/5949

19.12.2016, 11:27
144 Переглядів