На Тернопільщині вибори стартували без особливих проблем

25.10.2015, 15:26
33 Переглядів

Водночас спостерігачі повідомляють про деякі порушення. Про це йшлося під час засідання Тернопільського прес-клубу. Як повідомив заступник начальника УМВС України у Тернопільській області Руслан Балик, фіксувалися випадки видачі бюлетенів без пред’явлення виборцями необхідного документу, пошкодження бюлетенів, поодинокі факти голосування поза межами кабінки. Приміром, у Бережанах один з виборців, під час голосування взяв зайвий бюлетень та зайшов до кабінки для голосування. Однак не використав його та повернув виборчій комісії. Бюлетень визнано зіпсованим. У Тернополі один з кандидатів у депутати не знайшовши свого прізвища у виборчому бюлетені, порвав його. Аналогічне порушення зафіксовано і на Зборівщині. У Монастириську один з виборців намагався винести бюлетень поза межі виборчої дільниці. Станом на 12:30 год. зафіксовано дев’ять повідомлень про правопорушення на виборчих дільницях, одне з яких внесено до ЄРДР згідно частини 1 статті 158 -2 ККУ – незаконне знищення виборчої документації або документів референдуму поза встановленим законом строком зберігання у державних архівних установах та в Центральній виборчій комісії України після проведення виборів або референдуму, а так само пошкодження виборчої документації або документів референдуму.
Про ще один випадок повідомив заступник голови ОДА Віктор Шумада, виникли проблеми у нових об’єднаних територіальних громадах. Приміром, на території об’єднаної Козлівської громади у двох селах відбуваються вибори старости. «Таких виборів не мало б відбуватися і це є прецедентом. Ці вибори слід сприймати як соціологічне опитування», – наголосив Віктор Шумада.
Голова обласної виборчої комісії Галина Щигельська повідомила, що надійшли звернення від ТВК та ДВК, що відкриваючи пакунки з бюлетенями з’ясувалося, що їхня кількість не відповідає зазначеній у документах. «Бютелетені було додатково виготовлені під контролем членів обласної виборчої комісії», – зазначила Галина Щигельська.
Юрист КВУ Тетяна Семусь стверджує, що що ця громадська організація веде пильне спостереження за перебігом голосування, оскільки через скандал із виборчими бюлетенями на одному із видавництв, Тернопільщина вважається однією із гарячих точок виборів. Водночас, зазначила юрист, бракувало роз’яснювальних матеріалів щодо голосування.
Представники політичних партій також наголосили на порушеннях, які вони зафіксували. Здебільшого вони стосувалися видачі двох бюлетенів в одні руки, недосконалості списків виборців. Мають претензії політичні сили і до реєстрації їхніх осередків у виборах.

25.10.2015, 03:26
33 Переглядів