Один з уроків виборів-2014 – громада повинна бути пильною

05.06.2014, 10:20
26 Переглядів

У передвиборчий період у Тернопільську область прибула група так званих журналістів, які, як виявилося, працювали заради інтересів чужої держави і мали намір готувати провокативні матеріали не на користь нашої держави та позачергових виборів президента. І такі випадки були не тільки на Тернопільщині, зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Бицюра під час круглого столу у Тернопільському прес-клубі. Та все ж їхню діяльність вдалося локалізувати. «Цей випадок повинен ще раз нагадати нашим громадянам – ми живемо у складний час, обтяжений прихованими чи явними провокаціями. Потрібно це усвідомити, – наголосив Леонід Бицюра. – Так, мали бути підготовлені матеріали, які планували розмістити у ЗМІ Росії ніби від польських журналістів. Тобто, на теренах області працювала група польських журналістів, завербованих Росією. Ще один приклад. Коли в області згоріли церкви, там побували «журналісти», які мали чітко наголосити – це зробив Правий сектор».
На думку чиновника, такі випадки можуть траплятися й на інших виборах. І єдиний метод протидії їм – тісні співпраця і журналістів, і суб’єктів виборчого процесу, і спецслужб, і громадян. «У такий час ми повинні бути особливо пильними», – додав Леонід Бицюра.
Він також наголосив на тому, що перед кожними виборами потрібно проводити широку роз’яснювальну роботу серед виборців, оскільки люди не знають виборчого законодавства, а також органам місцевого самоврядування та державної влади ретельніше знаходити приміщення для голосування, які б відповідали законодавству держави та не створювали зайвих проблем під час виборів.

Захід організовано в рамках проекту Вибори 2014, за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

05.06.2014, 10:20
26 Переглядів