«Опора» констатувала проблеми перших засідань окружних виборчих комісій

30.08.2012, 19:12
151 Переглядів

Відбулися перші засідання у всіх окружних виборчих комісіях (ОВК) Тернопільщини. Загалом, в області є п’ять ОВК. Голови лише двох із них — 165-го (Зборів) і 167-го (Чортків) округів — були присутні на першому засіданні. До того ж у Зборові голова комісії, зсилаючись на брак відповідного досвіду роботи, передав ведення засідання заступнику Івану Чорнозубу (Партія регіонів), добре відомому тим, що на минулих виборах до місцевих органів влади очолював Тернопільську ТВК.
Варто відзначити, що на засіданнях деяких ОВК були відсутні не лише голови, а й заступники (в більшості своїй вони є мешканцями інших областей). Наприклад, така ситуація склалася у Тернополі (округ №163) та Теребовлі (округ №166). Усіх 18 членів комісій не було на засіданні жодної ОВК. По 11 членів з’явилися на перше засідання у Тернополі та Збаражі, по 10 – у Теребовлі й Чорткові, та 9 членів прийшли на засідання у Зборові. Щодо останнього, то зауважимо, що відповідно до Закону України “Про вибори народних депутатів України” (ст.33 п.5.): “Засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності більше половини членів комісії від складу цієї комісії.”. Відсутність кворуму ставить під сумнів легітимність присяги членів ОВК, яка є обов’язковою нормою та має прийматися саме на першому засіданні. Разом з тим засідання виборчої комісії на окрузі №165 формально не відбулося, хоч присягу члени склали.
На час проведення перших засідань ОВК спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА визначили матеріально-технічний стан комісій, як незадовільний. Хоча представники райдержадміністрацій чи/та райрад, які були присутні на засіданнях трьох з п’яти ОВК, запевнили, що докладуть максимум зусиль, щоб виправити ситуацію.
Зважаючи на те, що велика частина членів комісій не є мешканцями Тернопільщини й представляють маловідомі в області політичні сили, залишається актуальним питання повноцінного укомплектування ОВК та їх дієздатності у визначені законодавством строки. та час, коли вони зможуть повноцінно працювати.

30.08.2012, 07:12
151 Переглядів