Партія регіонів лідирує. «УДАР» додав найбільше. «Свобода» – долає

16.10.2012, 06:58
98 Переглядів

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», якби вибори до Верховної Ради України відбувалися на початку жовтня 2012 року, то 50% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 31% – скоріше взяли б участь. Найвищий рівень мобілізації фіксується в Центрі, на Сході та Заході країни. Серед прихильників партій найбільшу готовність брати участь у виборах висловили симпатики Партії регіонів та Свободи. Найнижча готовність – серед «невизначених» та прихильників партії Н.Королевської «Україна – Вперед!».
РЕЗУЛЬТАТИ:
Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися на початку жовтня 2012 року, найбільше голосів набрала б партія регіонів,яку підтримують 23% опитаних, які мають намір брати участь у виборах. Приблизно рівна кількість виборців підтримують партію УДАР (17,9%) та Батьківщину (16,5%). 12,8% виборців проголосували б за Комуністичну партію, 6% – за Свободу. Ще 3,1% підтримали б партію Н.Королевської «Україна – Вперед!». Близько 1% виборців підтримали б Нашу Україну. Решту партій – понад 2%, не визначились – 17,2%.
ТЕНДЕНЦІЇ:
• За останній місяць дещо зменшилась підтримка Партії регіонів (з 26 до 23%), натомість виросла у КПУ (з 11 до 13%). Партія регіонів має найбільшу підтримку на Донбасі (майже 50%) та Півдні – майже 40%), КПУ – на Півдні та Сході. Цікаво, що за останній місяць практично не змінився президентський рейтинг В.Януковича (25%).
• Найбільше додала в рейтингах партія УДАР (з 12 до 18%), паралельно зменшилась підтримка Батьківщини (з 23 до 17%).
• Додала також і Свобода, в результаті чого партія долає прохідний бар’єр з результатом 6%. Партія додала на Заході і Півночі, зокрема, у Києві.
Варто зазначити, що сукупно партії УДАР, Батьківщина та Свобода підтримують понад 40% виборців, Партію регіонів та КПУ – 36%. Враховуючи, що всі зазначені партії станом на початок жовтня долають прохідний бар’єр, проопозиційні партії отримали б 119 мандантів у новій Верховній Раді, а партії, які сьогодні є учасниками коаліції – 106. Варто відзначити також тенденцію, що протягом останніх кількох місяців сумарна підтримка провладних і проопозиційних партій майже не змінюється, зміни відбуваються лише всередині групи. Так, одночасно з падінням підтримки Батьківщини, виросли рейтинги УДАРу і Свободи. Аналогічно, падіння рейтингів Партії регіонів супроводжувалося зростанням підтримки комуністів. Разом з тим, якщо брати довший період, то на тлі стабільної сумарної підтримки проопозиціних сил (близько 40%), рейтинги провладних партій укріпилися (з 25-28% на початку року до 36% у жовтні). Понад 50% опитаних приймаючи рішення, за яку партію голосувати на парламентських виборах 2012 року, швидше голосуватимуть проти курсу Президента В.Януковича, чверть – на підтримку курсу Президента і ще чверть – не визначилися. Цікаво, що ці показники не змінні протягом усього останнього року. Проти курсу Президента мають намір голосувати понад половина прихильників КПУ та майже 40% «невизначених». Попри це, лише 37% опитаних вірять, що після виборів 2012 року парламентську більшість сформують опозиційні до Президента України політичні сили, стільки ж (36%) – вірять, що більшість сформують пропрезидентські партії. Стабільним залишається число «невизначених» (17%). Найбільше їх на Сході, Центрі, Півночі та Півдні країни. Донбас поступово мобілізується, в першу чергу, на користь Партії регіонів.
Варто зазначити, що близько 13% «невизначених» вважають, що саме УДАР має найбільше шансів поборотися за їх вибір, 12% – Партія регіонів, 9% – Батьківщина, 7% – КПУ. Водночас половина «невизначених» не бачать поки жодної партії, яка може боротися за їх голос. Майже 40% виборців вже зробили свій остаточний вибір, ще 27% – вважають, що їх вибір швидше за все не зміниться. Натомість майже чверть допускають, що їх вибір може змінитися. Найбільш впевнені у своєму виборі мешканці Донбасу, Сходу та Півдня.
56% опитаних очікують, що у результатi виборiв Верховної Ради 28 жовтня 2012 року відбудуться змiни на краще, не очікують змін на краще – 34%. Варто додати, що два роки тому позитивних змін у результаті місцевих виборів 2010 очікували 49%. 52% опитаних очікують, що у результатi виборiв Верховної Ради 28 жовтня 2012 року суттєво оновиться депутатський корпус, не очікують – 35%. Варто додати, що два роки тому аналогічних змін у результаті місцевих виборів 2010 очікували 41%. 37% опитаних очікують, що у результатi виборiв Верховної Ради 28 жовтня 2012 року депутати стануть бiльш пiдзвiтнi виборцям, не очікують – 48%.
Разом з тим, 36% очікують значних фальсифікацій на виборах до Верховної Ради, які істотно впливатимуть на результати. Ще 29% – очікують незначних фальсифікацій, які загалом не впливатимуть на результати волевиявлення. Лише 17% не очікують фальсифікацій на виборах. Лише чверть опитах готові брати участь в акціях протесту, якщо на виборах Верховної Ради 28 жовтня 2012 року відбудуться значні фальсифікації (з них однозначно готові – лише 6%). Водночас майже 70% до таких дій не готові.Майже половина виборців Свободи і Батьківщини, близько 40% – партії «Україна – Вперед!» та третина УДАРу готові до таких акцій протесту.
Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші .Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face) Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% – не більше 2%, для значень близьких до 10% – не більше 1,3%, для значень близьких до 5% – не більше 1%

16.10.2012, 06:58
98 Переглядів