Паски для переселенців

28.04.2016, 15:52
117 Переглядів

500 пасочок та вітальних листівок  підготував Тернопільський прес-клуб в рамках акції “Нас  єднає Великдень” для переселенців Криму та Сходу, які переїхали у Тернопіль. «Ці люди проживають у нашому місті уже рік-два, тут знайшли роботу, народили дітей, – наголосила керівник проекту Анжела Кардинал. – Прагнемо, щоб вони якомога швидше інтегрувалися у нашу громаду, відчували себе комфортно. Переконана, що ці пасочки додадуть кожному з них відчуття наближення світлого свята Великодня». В обласну організацію  Товариства Червоного Хреста, де роздавали паски, прийшло чимало внутрішньо переміщених осіб. Андрій переїхав з Донецька до Тернополя з вагітною дружиною півроку тому. Уже тут у них народилися двійнята – хлопчик та дівчинка. Чоловік ніколи раніше не бував у нашому місті. Каже, його найбільше тішить те, що за цей час не відчував поганого до себе ставлення. «Місто і його мешканці мені дуже подобаються. Єдина проблема – зарплати тут невисокі. Тому працюю не за фахом, а я столяр, а таксую», – розповів Андрій.

«Мені дуже приємно!, – дякує за пасочку та вітання пані Надія з Донецької області. Вони з чоловіком пенсіонери. Жінка цього року перенесла операцію. Каже, сутужно  з коштами, бо і квартиру дорого винаймати, і ліки недешеві. «На щастя, нам з чоловіком дуже допомагають сусіди – картоплі не раз дадуть, і городини. Знаєте, від цього біль втрати домівки трохи меншає. Там у нас залишилося усе, що ми з чоловіком нажили за все життя…», – поділилася враженнями пані Надія.

Голова обласного товариства Червоного Хреста Олександра Бригадир одразу запропонувала жінці допомогу – адже ця організація до свят також підготувала продуктові набори.

З Донеччини переїхати жити у Тернопіль й Ірина. Дякуючи за паску, жінка розповіла, відчуває значну допомогу від різних громадських організацій. «У мене одна проблема – я інвалід другої групи, а лікування дуже дороге. Спасибі добрим людям, які підтримують мене», – каже Ірина.

Ользі з Донецька з одного боку простіше, бо на Тернопільщині проживають її родичі, а з другого складно – на окупованій території залишилися її батьки. «Дуже хочу їх забрати, але маму складно транспортувати – вона хворіє. Дорога складна та ще й через блокпости усі проїхати… Я тут із донькою. Вона студентка. Винаймаю кімнату в гуртожитку», – розповіла вона. Оля каже, що роботу знайшла швидко, працює дизайнером, як і в Донецьку. Не скаржиться на ставлення до неї і дякує за розуміння та допомогу усім тернополянам.

Тернопільський прес-клуб запрошує мешканців Криму та Сходу отримувати паски у приміщенні обласної організації Товариства Червоного Хреста по вул. Гоголя, 2 до 13:00  29 квітня.

Захід організовано за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні.

1814

28.04.2016, 03:52
117 Переглядів