Переселенці з Донбасу та Криму  знаходять підтримку у Карітасі

30.09.2016, 22:01
4838 Переглядів

Благодійний фонд «Карітас» одна з тих організацій, які суттєво допомагають вимушеним переселенцям із Криму та Донбасу. Спершу одразу після трагічних подій на Майдані  у 2014 році тут зорганізували надання психологічної  та соціальної  допомоги учасникам протестів, їхнім членам сім’ї, а також свідкам подій. У зв’язку із подіями в країні  фахівці Карітасу розпочали діяльність з вимушеними переселенцями з Криму та Сходу України. Усі, хто звертається до цієї організації, отримує необхідну для себе соціальну, психологічну, медичну, гуманітарну  та духовну допомогу.

Одне з головних завдань, яке ставить перед собою Карітас, – це допомога у відновленні ресурсів особистості, адаптація людини до життя у нових умовах.

Для цього робиться багато. І це не тільки психологічна підтримка, яка необхідна людям, які вимушені були «зібрати життя в одну валізу» та зірватися із рідних місць.  Переселенців, їхніх дітей залучають до різноманітних заходів, які організовує організація. Приміром,   «Шкільний портфелик», «Свято Миколая», «Андріївські вечорниці», «Різдвяна Свята вечеря», «Великодній кошик», Свято Матері та багато інших.

Так, приміром, цьогоріч на сам Святвечір, який для переселенців організовувався уже вдруге, зібралося близько 80 чоловік з Тернополя та околиць. Вони спільно розділити святу вечерю, колядували. Діти переселенців брали участь у вертепі.  Багато з тих, хто прийшов, вперше долучився до наших традицій і побачив, як тут, на Тернопільщині, відзначають Різдво.

Улітку для дітей переселенців та інших підопічних  Карітас зорганізував гру « Квест».  Основним  принципом  гри було  об’єднання  в команди та подолання чотирьох ліній рухливих та одночасно інтелектуальних  завдань.  Саме така форма роботи з дітьми ефективно  засвоює почуття відповідальності за команду, почуття підтримки, згуртованість, вміння домовитись та відстоювати  свою думку,  нести відповідальність за прийняті рішення.

Перед початком нового навчального року «Карітас»  провів акцію  «Шкільний портфелик». Завдяки волонтерам та благодійникам були зібрані кошти та шкільні приладдя для дітей – сиріт, дітей з малозабезпечених, кризових сімей та переселенців із Сходу. Таким діткам були вручені портфелики, зошити, ручки, кольорові олівці, фарби, альбоми, олівці, пенали, кольоровий папір, кольоровий картон, гумки, лінійки.

«Карітас у Тернополі  з 2014 року працює з вимушеними переселенцями, – каже керівник проекту допомоги вимушеним переселенцям Наталя Масник. – Надаємо психологічну допомогу, соціальну, частково забезпечуємо медикаментами, продуктами харчування. Працюємо з дітками, проводимо  курси англійської мови, курси з ручної роботи тощо. Ми готові допомогти кожному».

11121113

30.09.2016, 10:01
4838 Переглядів