Подання на членів ДВК на Тернопільщині відбулося за вже відомим скандальним сценарієм

22.09.2012, 02:19
158 Переглядів

В ніч з 18 на 19 вересня на ОВК Тернопільщини звозилися подання від політичних партій та кандидатів, відбувалися битви за реєстраційні журнали та викликали міліцію. Новою проблемою після прийняття документів стає поява «двійників» серед членів ДВК. Незважаючи на те, що Закон про вибори дає достатньо часу на подання до складу дільничних виборчих комісій кандидатур від політичних партій та кандидатів у народні депутати, більшість суб’єктів виборчого процесу вирішили скористатися своїм правом в останні години, а то й хвилини. Це викликало досить складну колізію, адже стаття 28.6 Закону України “Про вибори народних депутатів” зазначає, що «Суб’єкт подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій не пізніш як за тридцять дев’ять днів до дня голосування подає до відповідної окружної виборчої комісії на паперових носіях та в електронному вигляді за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією, список осіб від цього суб’єкта подання, не більше однієї кандидатури до однієї виборчої комісії, для включення їх до складу відповідних дільничних виборчих комісій». Відтак суб’єкти, які прибули до ОВК наприкінці дня 18 вересня, з одного боку, не порушили норми Закону. Однак з іншого ОВК була фізично неспроможна прийняти документи від десятків політичних сил за півгодини до опівночі. В результаті це призвело до масової реєстрації документів вже після опівночі. І хоча реєстрація відбувалася уже в перші хвилини й години 19 вересня, проте в більшості подання були оформлені датою 18 вересня.
Фактично по кожній ОВК виникли конфлікти, виклики міліції та різні трактування Закону. Скажімо, в ОВК №165 (Зборів) впродовж дня було затверджено документи від 29 суб’єктів, а вже після 23:00 додалося ще 43. Цікаво, що часто документи від кількох політичних сил було оформлено на одну особу, що хоч формально і не є порушенням Закону, проте викликає запитання. В кінцевому підсумку ОВК зареєстрували таку кількість суб’єктів, що здійснили подання на членів ДВК: округ №163, Тернопіль – 48, округ №164, Збараж – 61, округ №165, Зборів – 72, округ №166, Теребовля – 41, округ №167, Чортків – 70.
Наступною проблемою, яку вже почали виявляти, стане поява двійників у списках. Так, по округу №166, Теребовля, на засіданні 20 вересня стало відомо, що в низці політичних сил з’явилися дані одних і тих самих осіб. Щоправда, окремі партії перестраховувалися й додатково брали від своїх спостерігачів заяви, що вони не давали згоди бути спостерігачами від інших суб’єктів подання. Наразі в ОВК не готові сказати, чи є поява двійників масовим явищем.
За інформацією громадянської мережі ОПОРА

22.09.2012, 02:19
158 Переглядів