Прес-клуби об’єднуватимуть Україну

07.11.2014, 13:03
174 Переглядів

Тернопільський прес-клуб разом з прес-клубами Сумської та Херсонської областей розпочинає реалізацію нового проекту, спрямованого на вирішення надзвичайно важливого для сучасного українського суспільства питання – а саме об’єднання України через спілкування, обговорення складних тем, пошук компромісів. Кардинальні зміни, які сталися в Україні впродовж останнього року, посприяли потужному поштовху в її демократизації, але разом з тим оголили низку проблем, без вирішення яких неможливо забезпечити мир, політичну стабільність, економічний розвиток держави та її цілісність. Це, зокрема, суттєві ментальні відмінності та різні соціальні стереотипи жителів різних регіонів країни, що виникли в силу історичних причин, відтак здебільшого ігнорувалися чи легковажно затушовувалися українською владою, будучи на руку ворогам української незалежності. В результаті виникли кризові нерозуміння і недовіра між громадянами Сходу, Півночі і Півдня України та їх співвітчизниками в Центрі, а особливо на Заході, що активно використовувалося російською пропагандою для розпалювання ворожнечі і стало основою для виникнення сепаратистських настроїв у частини населення. В результаті український народ платить надзвичайно високу, криваву ціну.
«Щоб вирішити ці проблеми, сьогодні як ніколи важливо забезпечити людей повною, об’єктивною і зрозумілою інформацією про все, що відбувається в інших регіонах держави. А також – налагодити доброзичливий і конструктивний діалог між журналістами та громадськими активістами інших регіонів, бо саме вони багато в чому формують світогляд та сприйняття загалу. Саме для цього Тернопільський, Сумський та Херсонський прес-клуби запроектували низку спільних актуальних заходів, мета яких – допомогти жителям цих трьох таких різних областей усвідомити й ідентифікувати себе, як неподільну націю, єдність якої є необхідною запорукою безпеки і успішного розвитку держави», – зазначила керівник проекту Анжела Кардинал.
Зокрема, відбудеться обмін журналістськими групами для ознайомлення з суспільно-політичною ситуацією на місцях та пошуку відповідей на актуальні для населення запитання. У Тернополі, Сумах та Херсоні члени цих делегацій, разом з місцевими громадськими активістами, візьмуть участь у круглих столах та телемостах на актуальну тематику, а також зберуть необхідний фактаж для підготовки низки матеріалів у ЗМІ своїх регіонів. Ці матеріали також розміщуватимуться на власних інтернет-ресурсах прес-клубів та у соціальних мережах. Окрім цього регулярно готуватимуть публікації на спільно визначені теми для регіонів-партнерів і журналісти-координатори всіх трьох прес-клубів.
Проект покриває кожному проїзд, проживання, добові на витрати для харчування. У кожному регіоні приймаюча сторона складає програму перебування делегацій, пропонуючи найцікавіше для журналістів з інших регіонів з метою отримання якомога більше інформації про кожен край.

Проект реалізовується за підтримки ФОНДУ СПРИЯННЯ ДЕМОКРАТІЇ ПОСОЛЬСТВА США В УКРАЇНІ

07.11.2014, 01:03
174 Переглядів