Про адмінресурс, порушення та хід виборчої кампанії розповіли спостерігачі від ОПОРИ

28.09.2012, 22:08
145 Переглядів

“Місяць до виборів: спостереження та оцінка виборчого процесу ОПОРОЮ” – такою була тема чергового засідання Тернопільського прес-клубу. Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА Святослав Липовецький та гість зі Львова, член Координаційної ради ОПОРИ Олександр Неберикут розповіли про особливості обласної та загальнонаціональної кампанії спостереження за перебігом виборчої кампанії.
Святослав Липовецький, зокрема, зазначив, що на старті виборчих перегонів особливого адмінресурсу спостерігачі не фіксували. Разом з тим, за місяць до виборів можна стверджувати про те, що таки на Тернопільщині він застосовується. Приміром, 31 серпня під час обласної вчительської конференції освітянам вручали годинники із символікою Партії регіонів з підписом: «Голова Тернопільської облдержадміністрації, голова обласної організації Партії регіонів Валентин Хоптян».
– У вересні факти впливу на громадську думку керівником області повторилися, – каже Святослав. – Під час фестивалю «У Борщівському краї цвітуть вишиванки» під сценою вивісили великий банер із надписом, що захід відбувається за сприяння голови Тернопільської облдержадміністрації і голови обласної організації Партії регіонів В.Хоптяна. Тиждень тому під час відкриття Заліщицької районної лікарні над головою Валентина Хоптяна керівник Заліщицького району завбачливо розгорнув парасольку із партійною символікою. Це було зроблено тоді, коли очільник ОДА давав інтерв`ю для тернопільського телебачення. Переконані, що це було зроблено для того, щоб це побачили тисячі мешканців області».
Представник ОПОРИ також зауважив, що до організації надходять повідомлення про прямий підкуп виборців – людям пропонують суми від 200 до 400 гривень, аби ті віддали голоси за певну політичну силу. Називати її Святослав не зміг, оскільки цей факт не зафіксований кимось із спостерігачів, а люди не хочуть прямого посилання на них. Представники ОПОРИ також охарактеризували події із жеребкуванням на окружних виборчих комісіях, зазначивши, що реєстрація подань на більшості ОВК відбувалася і після зазначеного законом терміну. Олександр Неберикут наголосив, що ОПОРА проводитиме паралельний підрахунок голосів. «Це вивірений часом спосіб простежити результати виборів», – наголосив Олександр. Він також повідомив, що активісти ОПОРИ заповнюють карту порушень, і кожен виборець може мати повне уявлення про хід виборчих перегонів в Україні.

28.09.2012, 10:08
145 Переглядів