Південь Херсонщини – тепер це кордон

04.12.2014, 07:35
193 Переглядів

Ще рік тому дорогою із Херсонської області на Крим  була такою, як й інші шляхи із однієї області України в іншу. Нині ж – тут справжній кордон, величезні черги вантажівок та… заміновані поля із протитанковими ровами. Складається відчуття, що раптом потрапляєш у зовсім інший світ. Але це наша, українська реальність. Тернопільські та сумські журналісти разом із колегами із Херсона побували на межі материкової України, у селі Червоний чабан – крайня точка , за якою уже окупований Крим.

Протитанкові рови, каже голова Каланчацької районної адміністрації Іван Гончарський (уродженець Тернопільщини!), – це єдиний спосіб не допустити на територію України ворожих танків, і  вони тут не пройдуть. Триметровий протитанковий рів копали мешканці Херсонщини. Боронитися від російської агресії змусило життя. І мирний херсонський сільськогосподарський край тепер перетворився і на край оборони нашої держави.  Відтак частина земель району, де колись мирно паслися вівці, тепер потрапила під оборонну зону.

Українські прикордонники не жаліються на умови перебування – у колишньому запущеному гуртожитку, де тепер розміщується штаб прикордонної служби,  зробили ремонт, перекрили дах за  допомогою і районної влади, і волонтерів.

blА на пунктах пропуску зробили якісні та сучасні бліндажі, яких не  зможе зруйнувати  навіть обстріл із важкої зброї.

kotel

vidБліндаж обігріває буржуйка, у ньому справді тепло, і є можливість відпочити, каже прикордонник Андрій Нагірний.

tvtv_Прихисток тут знайшли і покинуті домашні тварини – котики та собаки. Прикордонники ними опікуються.

sobДопомагають служби нести і наші чотириногі друзі – собаки обнюхують колеса, шукаючи наркотики, виявляють вибухонебезпечні предмети та зброю.

Кордон України оберігають хлопці із різних областей. Серед них і запоріжці, і вінничани, і дніпропетровці, і волиняни, і черкащани, і тернополяни… Кожен з них різних професій – є і кухарі, і юристи, і механіки, і міліціонери.

mУсі разом вони постійно складають спільну молитву із капеланом – за загиблими побратимами, за спокій рідних, за здоров’я  тих, хто поруч, за мир в Україні.

Та зараз у них єдине завдання і єдина професія – оберігати кордони України. «Ми тут усі єдині та згуртовані», – кажуть прикордонники.

так виглядає бліндаж
так виглядає бліндаж

З тими, кому нам вдалося цього дня поспілкуватися, усі побували у зоні проведення АТО.

Тетяна Тарасенко

Фото – Роман Савуляк

04.12.2014, 07:35
193 Переглядів