Після семи днів 16-річного глухонімого Євгена Бартківа знайшли у лісі

06.11.2012, 13:37
112 Переглядів

Як повідомили представники Бережанського райвідділу внутрішніх справ, коли 29 жовтня ввечері стало відомо про зникнення хлопця, працівники МВС, МНС та рятувальники з місцевих добровольців активно взялися за пошуки ю нака. Односельчани разом із правоохоронцями за ці дні обійшли всі околиці, ліси і поля. Як зазвичай у таких випадках, оглядали всі криниці та інші важкодоступні місця. За словами начальника сектора зв’язків із громадськістю обласної міліції Петра Колісника, ускладнював пошуки стан Євгена, адже він інвалід дитинства першої групи.
У неділю, 4 листопада, хлопця, нарешті, знайшли. Втім, мабуть, точніше буде сказати, що він сам знайшовся, бо вийшов до людей, пройшовши з краю в край усі бережанські ліси та ще й частину території державного заповідника – Галицького національного парку…
Євгена запримітила працівниця районної лікарні аж у місті Галичі на Івано-Франківщині. Жінка побачила хлопця, що важко йшов, а погляд його очей наче благав про допомогу, хоч він і не говорив ні слова. І чуйне жіноче серце підказало їй не пройти повз нього …
На щастя, з хлопцем усе гаразд, після детального огляду лікарями на тілі Євгена не виявлено жодних синців чи подряпин. Єдине – він сильно вихуд, зголоднів. Того ж дня його відправили додому.

Спрацював інстинкт на виживання
Хлопець не розмовляє і не може розповісти, де і як він провів останній тиждень, тому ми можемо тільки здогадуватися, що пережив, блукаючи лісистим горбогір’ям Бережанщини. Як він проводив холодні осінні ночі, яку воду пив, якими ягодами харчувався. Бо і здоровому дорослому чоловікові уночі в холодному осінньому лісі без вогню і гарячої їжі, а чи й взагалі без їжі, довелося б сутужно, а тут юнак, що за статурою більше нагадує підлітка, та ще й інвалід дитинства… До того ж, за словами місцевих жителів, у тутешніх лісах зустрічаються звірі, що є небезпечними, особливо дикі кабани, а хащі взагалі подекуди є непролазними.
Отож можна лише припустити, що в юнака спрацював природний інстинкт на виживання, а молодий організм успішно переборов усі випробування та труднощі. Як би там не було, а добре те, що добре закінчується. Юний Євген Бартків, блукаючи майже тиждень і пройшовши біля 50-ти кілометрів, вийшов до людей у протилежному від села напрямку, у Галичі, живий і здоровий.

Пошуки не припиняли
У сільській раді Божикова розповідають, що дитину шукали всім селом. Всі дуже переживали за Євгена, де він і що з ним.
– Ми уже й не знали, що думати, – діляться своїми переживаннями працівники сільради села. – Чи він, бідний, ще живий, чи, може, уже й ні, але пошуки не припиняли… А коли в неділю ввечері його привезли додому, та ще й без ушкоджень, ми тішилися, немов діти. Зараз Євген почувається добре. Залишається сподіватися, що в майбутньому хлопець буде обачнішим, а батьки пильніше дивитимуться за сином.
Андрій Вільчинський

06.11.2012, 01:37
112 Переглядів