Роботи Пінзеля та борщівську сорочку побачить увесь світ

26.09.2018, 14:37
39 Переглядів

У Тернополі розпочалася реалізація двох унікальних проектів – «Під зорею Пінзеля. 3D вимір» та «Віртуальний простір Борщівської сорочки».  Ці проекти стали переможцями у конкурсі національних проектів від Українського культурного фонду. Їх презентація відбулася у Тернопільському краєзнавчому музеї. 

Координатором проектів є Наталія Волощук, а партнерами – Тернопільська обласна рада, музей мистецтв Прикарпаття, Благодійний фонд родини Демкур, Інститут народознавства НАН України.

За словами Наталії Волощук,  головна мета цих проектів – збереження та популяризація культурних надбань Тернопілля,  а саме унікальних творів Пінзеля та борщівської вишивки.

У рамках реалізації проекту «Під зорею Пінзеля. 3D вимір» упродовж трьох місяців учасники проекту, експерти та фахівці працюватимуть над створенням 3D аналогів скульптур  видатного галицького митця Іоанна Георга Пінзеля. Завдяки їх зусиллям та за підтримки Українського культурного фонду буде створена можливість формувати віртуальну експозицію його робіт у будь-якому куточку світу,  не транспортуючи оригінали.

Відтак, буде від скановано 11 оригіналів робіт Іоанна Георга Пінзеля, які перебувають у музеях Тернополя, Івано-Франківська, у селі Рукомиш Бучацького району. Це дасть можливість створити одинадцять 3D моделей скульптур та візуалізувати їх.

«Не секрет, що останніми роками значно зріс інтерес світової спільноти до робіт Пінзеля. Транспортувати їх для організації виставок – складно, враховуючи їх вік і крихкість матеріалу, з якого вони виготовлені, – зауважив керівник благодійного фонду Тарас Демкура. –  У 3D вимірі унікальний український культурний скарб зможе побачити кожна країна. Завдяки реалізації цього проекті буде досягнуто кілька цілей – можливість широкої популяризації без кордонів і краще збереження спадщини Пінзеля».

У рамках проекту «Віртуальний простір Борщівської сорочки» за підтримки Українського культурного фонду буде створений єдиний в Україні віртуальний музей борщівської вишиванки.. Для цього будуть відфотографовані зразки борщівської бавовняної домотканої вишитої сорочки з відомих приватних колекції, приміром етногалереї «Спадок» родини Демкур, Роксоляни Шимчук, музейних експозицій та пересічних громадян. Це дасть можливість людям з будь-якого куточка світу ознайомитися з унікальністю борщівської сорочки, побачити її красу та вишуканість. Для наповнення інформаційного ресурсу матеріалом планується проведення досліджень. Окрім цього, буде розроблений методичний посібник-путівник про борщівську сорочку в електронному та друкованому вигляді, відзнято відеоролики. Загалом заплановано оцифрувати 200 самобутніх сорочок.

За словами ініціаторів проекту, створення віртуального простору про борщівську сорочку дасть можливість розширити її доступність в усьому світі, адже сайт і вся інформація, включаючи путівник, подаватиметься двома мовами – українською та англійською.

Віртуальний музей буде об’єднувати усі попередні напрацювання щодо борщівської вишивки, а також базуватиметься на дослідженнях, проведених у рамках проекту.

Довідково. Український культурний фонд – державна установа, створена у 2018 році з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурнрго надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду спрямовується та координується Міністерством культури України.

 

 

26.09.2018, 02:37
39 Переглядів