Собача «команда» Лідії Росипко

10.10.2013, 10:44
202 Переглядів

Собаки є у багатьох людей, але мало хто захоплюється ними так, як Лідія Росипко зі Збаража, яка присвятила «собачництву» 20 років із своїх 45-ти. Зараз у неї аж шестеро чотирилапих вихованців – Шеріка, Жакліна, Віскана, Еміра, Бетсі і Лана. Причому це не якісь дворняги, а представники престижних порід – зокрема, шарпеї та алабаї, які постійно завойовують нагороди на різних виставках. «Шарпеї – це моя найулюбленіша порода, – розповідає жінка, – не зважаючи на те, що утримувати їх непросто, бо вимагають особливого догляду та харчування. Ще більше уваги потребують такі собаки, коли мають щенят». Втім, Лідія Росипко усіх своїх тварин доглядає, як дітей. Її подвір’я розділене на сектори – окремий для кожної породи, і собаки там на вільному вигулі. Годує їх господиня чотири рази на день, причому штучними кормами не зловживає, бо є прихильницею здорової натуральної їжі – варить каші, тушить овочі. Також вона ретельно пильнує за чистотою і здоров`ям тварин, купує їм вітаміни, робить усі щеплення, регулярно водить на огляд до ветеринара. Хоч за багато років і сама навчилася, наприклад, робити уколи, приймати пологи.
«Мої «дівчатка» – спокійні і добрі за характером, – каже пані Лідія, – але багато, звичайно, залежить і від дресирування. Крім того, що навчаю їх сама, також ще тричі на тиждень воджу їх до людини, яка займається цим професійно. Потрібно докласти чимало зусиль для того, щоб собака отримала нагороду. Мої без медалей з виставок ще не поверталися. Та й вдома постійно свої таланти демонструють. І речі приносять, і мобільний телефон допоможуть знайти. Деякі – завзяті охоронці. А ось Шеріка, приміром, відзначається тим, що завжди відчуває мій настрій і вміє його покращувати».
Переймається Лідія Росипко і долею щенят від своїх собачок. Вона обов‘язково цікавиться, як їм живеться у нових господарів. Був навіть випадок, коли наполягла на поверненні песика, коли побачила, що за ним погано доглядають. Велику любов збаражчанки до тварин поділяє вся її сім’я.
Ольга Додик

10.10.2013, 10:44
202 Переглядів