Тернополян на Херсонщині сприймають як захисників від путінської Росії

26.01.2015, 12:26
4405 Переглядів

99 відсотків воїнів батальйону «Збруч» родом із Тернополя. Вони пішли захищати Україну під час першої хвилі мобілізації, у травні минулого року. Спочатку – військовий вишкіл, після якого чоловіків відправили на Херсонщину охороняти сухопутний кордон, що утворився після анексії Криму. Західняки трохи шокували скадовські російськомовні села, коли в’їжджали до них із червоно-чорними прапорами. Для багатьох тут він асоціюється з «Правим сектором», на який під час Майдану вилили чимало бруду контрольовані Партією регіонів ЗМІ. Тим не менше, українських воїнів Скадовський район зустрів як захисників. У Скадовську тернополян вітають на вулицях, фотографуються з ними і бажають їм повернутися додому живими і неушкодженими. Віднедавна при зустрічі із людьми у камуфляжній формі із синьо-жовтим прапорцем на рукаві клубок підкочується до горла від емоцій, що зашкалюють. І в той же час це діє заспокійливо: нас захищають. Південь – це Україна.
Відразу ж налагодили зв’язок із військовими місцеві волонтери з громадської організації «Разом», Скадовські самооборона і Майдан. Волонтери зустрілися із українськими вояками, щоб розпитати, яка допомога їм необхідна. Після того прохання воїнів озвучують на Майдані, що збирається в Скадовську щонеділі. Люди приносять постільну білизну, приватні підприємці купують обігрівачі, скадовські жінки печуть смаколики. Жодне прохання тернопільців не лишалося і не лишається без уваги. Захисники ж, у свою чергу, активно включилися в громадське життя району. Вони, зокрема, відвідують уроки мужності в школах. Діти пишуть листи-подяки визволителям, готують обереги, малюють радісні листівки, які нагадують воїнам мирне життя і родини, які їх чекають. Спілкування важливе і необхідне як дітям, так і військовим. Дитячі малюнки чоловіки розвішують в тимчасових казармах.
Справжнє Різдвяне свято для воїнів влаштували аматори художньої самодіяльності районного будинку культури імені Т.Г. Шевченка – народний ансамбль української пісні “Радість” ,вокальний ансамбль “Берегиня”, вокалістки Алєся Шимко й Тетяна Кулагіна, а також Херсонський вокальний гурт “Свічадо”, які дали півторагодинний концерт у військовому розташуванні.
Південь і Захід України – це одна, єдина держава, зі спільним менталітетом, цінностями, бажанням перемогти терористів і якнайшвидше воєнні дії у сусідніх Донецькій та Луганській областях. І херсонці, і тернополяни – патріоти. І якщо на Заході України звучить «Слава нації!», то на Півдні відповідають «Смерть ворогам!».
Вікторія Сенько, «Скадовська Палітра»

kherson 13 b

kherson 13 c

26.01.2015, 12:26
4405 Переглядів