Тернопільські політики: «мовний» закон повинен мобілізувати українців

05.07.2012, 12:12
98 Переглядів

Події навколо прийняття скандального закону «Про засади державної мовної політики в Україні» Колесніченка-Ківалова обговорив тернопільський політикум під час засідання у Тернопільському прес-клубі.  Гостями журналістів були Роман Заставний (Фронт змін), Петро Мандзій (Наша Україна), Василь Фіялко (Громадянська позиція), Наталка Михно (УДАР),  Олег Сиротюк (Свобода), Володимир Болєщук та Віталій Шафранський (УНП).
Прямі включення із Києва були із народним депутатом Орестом Муцом (Партія регіонів) та Іваном Стойком (За Україну!)
Орест Муц заявив, що не голосував за прийняття законопроекту. «Голосування відбулося тоді, коли я на хвилин 15 відлучився із зали, – зазначив депутат. – Розумію, що потрібно було бути пильним. Я написав заяву на ім`я Литвина із проханням не враховувати мій голос за прийняття мовного законопроекту. До речі, у першому читанні я також голосував проти».  Разом з тим депутат заявив, що виходити із ПР не має наміру.
Іван Стойко повідомив, що саме на час прямого телефонного включення для спілкування із учасниками прес-клубу перебував під Українським домом у Києві. «Ми будемо стояти до перемоги, – сказав депутат. – Це, що відбулося у Верховній Раді під час прийняття законопроекту – цілковите порушення Конституції та регламенту Верховної Ради. Ми з депутатами голодуватимемо під Українським домом доти, допоки президент не заветує закон». Нардеп також повідомив, що цього дня  до мітингувальників було застосовано слізогінний газ. Однак, перемогою вважає Іван Стойко те, що Президент не наважився давати цього дня заплановану в Українському домі прес-конференцію.

Усі тернопільські політики  під час засідання прес-клубу висловлювали обурення прийнятим законом та вважали, що боротьба за Україну триває, а для перемоги потрібна мобілізація прогресивних сил.

Роман Заставний:  Прийняття цього закону – провокація. Закон – антиконституційний. Український народ повинен дати зрозуміти існуючій центральній владі, що за такі кроки вона повинна нести відповідальність згідно із чинним законодавством.

Петро Мандзій: Мені сьогодні дуже сумно. Бо розумію, що такий «подарунок» провладна більшість українського парламенту зробила до приїзду Путіна. Зупинити цю вакханалію можна лише одним – народним супротивом.

Василь Фіялка: Демократичні сили повинні бути готовими до таких чи інших провокацій. На жаль, після подання законопроекту, після прийняття його у першому читанні не був продуманий та вироблений план дій у критичній ситуації, яка наразі виникла. У цьому помилка.

Наталка Михно: Наш лідер також перебуває біля Українського дому. Він також потерпав від слізогінного газу. Пам`ятаймо фразу Платона – «Чия мова – того й держава». Ми вважаємо, що Президент зобов`язаний накласти вето на закон, який роз`єднує країну».

Олег Сиротюк: Ця ситуація є нічим іншим, як спецоперацією Москви. Політичний бандитизм досяг в Україні свого апогею. І це є нічим іншим, як черговим випробуванням для нашої нації.  Вихід один – мобілізувати сили і відстояти своє право, свою мову, своє майбутнє.

Володимир Болєщук: Прийняття цього закону – піар-хід для роз`єднання нації. І зроблено це на догоду Москви. Закон однозначно потрібно ветувати».

Віталій Шафранський: Мова – це питання національної безпеки. Свідомі українці не повинні перетворити державу у закрите акціонерне товариство провладної більшості.

 

05.07.2012, 12:12
98 Переглядів