Учасники побували «в шкурі» вимушених переселенців

11.07.2016, 09:25
86 Переглядів

     На тренінгу “Внутрішньо переміщені особи у контексті сучасних викликів”, організованому Тернопільським прес-клубом, журналісти та громадські активісти зробили для себе чимало важливих відкриттів.  І не тільки щодо ситуації з переселенцями та їхніх проблем, а й, приміром, стосовно того, що насправді відбувалося в Криму в 2013-2014 роках. Валентина Потапова розповідала про непрості речі дуже цікаво і дуже переконливо. Адже вона не лише фахово займалася і займається моніторингом та дослідженням стану громадянського суспільства в Криму, а й сама кримчанка, якій довелося залишити півострів, тож пройшла через усі випробування особисто.

      На запитання когось з присутніх, як їй вдалося там абсолютно не піддатися масованій і підступній російській пропаганді, Валентина Потапова дала відповідь, яка може бути чудовою підказкою щодо сприйняття повідомлень у засобах масової інформації ( а особливо в інтернеті) для всіх. «Вже багато років я займаюся медіа-освітою та критичним мисленням, тому й зуміла «зберегти мізки». Так от, жодна інформація не є істиною – її треба піддавати аналізу. Тому кожна інформація для мене попередньо неправдива, відтак передусім я шукаю першоджерела для перевірки й підтвердження. І щоб поламати існуючу систему «задурювання» через ЗМІ треба ще в школі навчати наших дітей мислити критично», – сказала вона.

     Учасники заходу на конкретних прикладах вчилися вирізняти мову ворожнечі в ЗМІ та розуміти механізми використання негативних стереотипів для її розпалювання  в українському суспільстві. А відчути себе «в шкурі» внутрішньо переміщених осіб і чітко усвідомити всі їхні проблеми допомогла ситуативна гра під назвою «19 кроків». До речі, вже саме офіційне визначення «внутрішньо переміщені особи», до якого всі так звикли, не є правильним. «Особи, які потребують додаткового захисту» –  ось таке визначення відповідало б, згідно з міжнародними стандартами, реально існуючій ситуації. І це був лише один з багатьох важливих висновків тренінгу.

 Захід відбувся в рамках проекту «Створення на базі Тернопільського прес-клубу комунікаційного майданчика для покращення адаптації та соціалізації внутрішньо переміщених осіб в місцевих громадах” за підтримки  Фонду сприяння Демократії  Посольства США в Україні .                                                                                                                                              

11.07.2016, 09:25
86 Переглядів