У гендерних питаннях існує чимало стереотипів

02.07.2012, 14:22
89 Переглядів

 

Про психологічні аспекти гендерної проблематики йшлося на черговому засіданні дискусійного клубу, який відбувався у рамках проекту «Підвищення обізнаності з питань гендерної рівності серед громадськості Тернопільщини»,  який реалізовує Тернопільська обласна асоціація жінок та Тернопільський прес-клуб за підтримки Українського Жіночого Фонду.

Кандидат психологічних наук Тернопільського національного технічного університету ім. Пулюя Наталка Гаєвська наголосила, що гендерна рівність означає,  що кожен має однакове право на реалізацію своїх можливостей та власного ресурсу. «Суспільство може вважати себе демократичним лише в тій мірі, наскільки розвинутою є гендерна політика. Чим більше розвинуте суспільство щодо гендерної політики, тим більше шансів на своє зростання воно має», – зазначила науковець.
Наталка Гаєвська також  звернула увагу на стереотипи, які існують щодо гендерних питань. «Перший – як сприймається жіноча і чоловіча роль. Жіноча роль – господиня, матір, вона менш активна. Чоловіча роль є кардинально протилежною. Він має бути рішучий, впевнений, досягти своїх перспектив. Другий стереотип – види діяльності. Для жінок вважаються  характерними професії сфери обслуговування, освіта, медицина. Чоловіки, згідно із стереотипом, мають мати мужні професії – політика, виробництво. Третя сфера гендерних стереотипів – яким повинен бути зовнішній вигляд чоловіків та жінок. Ці речі мають швидше негативні впливи, ніж позитивні. Найперше тому, що несуть велику кількість обмежень, не даючи можливості чи то жінці, чи то чоловікові у повній мірі себе зреалізувати», – вважає Наталка Гаєвська.
Участь у дискусійному клубі взяла також і голова правління  Тернопільської обласної асоціації жінок Марія Мацук. Вона висловила сподівання, що ЗМІ Тернопільщини звертатимуть на питання гендерної рівності більше уваги, оскільки вони є важливими для розвитку кожного суспільства.

 

02.07.2012, 02:22
89 Переглядів