У Тернополі відбувся форум реформаторів

15.04.2019, 18:18
194 Переглядів

Форум «МИ – реформи!», організаторами якого виступила Коаліція ГО «Тернопільський центр реформ», відбувся минулого тижня у Тернополі. Розпочався він з презентації успішних проектів, які вдалося реалізувати спільно з громадськими активістами представникам місцевого бізнесу та органів місцевого самоврядування. «Це, зокрема, проект, що стосується механізму надання соціальних послуг населенню за рахунок бюджетних коштів, – розповів співголова Ради Коаліцій громадських організацій «Тернопільський центр реформ» Василь Томчишин. – Реалізовано і низку інших проектів. Під час обговорення звучали різні думки, наскільки успішними були дані кейси, яких змін і корегувань потребують прийняті документи тощо». На думку Василя Томчишина, такі події – це майданчик для комунікації громадськості, бізнесу, влади та депутатів для того, щоб напрацювати та скоординувати спільну позицію щодо вирішення проблем, які існують в громаді.

На форумі виступили зі своїми презентаціями представники організацій, які є партнерами Коаліції і надавачами грантів. Слухачі отримали чимало корисної інформації від представників «Інтерньюз-Україна», Програми розвитку ООН, програми «Долучайся!» (USAID/ENGAGE). Вони розповіли про можливість співпраці з міжнародними організаціями, про різноманітні конкурси для неурядових організацій, органів місцевого самоврядування, ОТГ. А в заключній частині заходу про роботу свого відомства в антикорупційній сфері розповів директор Львівського територіального управління НАБУ Тарас Лопушанський. Він, зокрема, зазначив, що на даний час  заведено вже 500 справ, але важливо, щоб вони не лише були відкриті, а й щоб були судові вироки по кожній з них. «Створення Вищого антикорупційного суду дає надію на те, що в цьому напрямку будуть зрушення, адже дуже важливо, щоб суди в Україні мали довіру від суспільства», – сказав він. На запитання одного з присутніх щодо розслідувань в оборонній сфері Тарас Лопушанський повідомив, що порушено справу по розкраданнях на Львівському бронетанковому заводі. Там зафіксували порушення на мільйони доларів при закупівлі двигунів для танків. Зараз справу скеровано до суду.

Слід зазначити, що в Коаліцію громадських організацій «Тернопільський центр реформ» входить 29 організацій. Окрім представників з Тернополя, на цьому форумі були також гості з інших міст: Хмельницького, Чугуєва, Кропивницького, Сум, Херсону, Дніпра. Вони розповіли про досвід своїх організацій. Всі присутні отримали нову дорожню карту реформ на 2019-2020 роки, яку нещодавно розробила Коаліція ГО «Тернопільський центр реформ».

Галина Жук

15.04.2019, 06:18
194 Переглядів