У Тернополі з”явилася вілла для муз

07.12.2012, 18:06
190 Переглядів

 У культурному житті Тернополя відбулася справді грандіозна подія – на Франка, 21 відкрився літературний музей, про потрібність якого говорилося впродовж багатьох років. Досить просторе приміщення, яке досі було відоме лише як дитяча бібліотека, виявилось навіть трохи затісним для такої великої кількості людей, які прийшли на відкриття. Відомі письменники та члени їхніх родин, культурні та громадські діячі, журналісти місцевих і центральних видань. Ще більше відомих облич дивилося з портретів на стінах та експозиційних фотографій. Звучала музика, поети читали вірші, присутні ділилися спогадами і останніми новинами з літературного життя та творчими планами. І, звичайно ж, дарували новому музею книжки, які поповнять фонди бібліотеки чи експозицію музею. Прозвучали вже навіть ідеї та пропозиції щодо майбутнього розвитку музею. Гостро відчувалася особлива позитивна і творча аура. Склалось таке враження, що творчі люди відразу відчули це місце як «своє», а це багато означає. І навряд чи серед присутніх був хтось хоч один, кому не сподобались невеликі затишні зали, де є навіть піаніно для виконання музичних творів та невеличка сцена-подіум для виступів.
Відтепер у Тернополі справді є місце, куди не соромно привести навіть зарубіжних літературних зірок. Безперечно стане воно і цікавим туристичним об`єктом, адже музей розташувався у стародавній віллі Грабовських ( Олександр Грабовський – відомий тернопільський лікар кінця дев`ятнадцятого століття), яка є цінною історичною та архітектурною пам`яткою і тепер наче отримала нове життя. Статус бібліотеки-музею більше ніж личить цьому красивому будинку. І, як сказала завідуюча бібліотекою-музеєм Галина Компанієць, дуже символічно що знаходиться він біля перехрестя вулиць Франка, Качали і Родини Барвінських. До речі, саме працівники цієї бібліотеки під керівництвом пані Галини доклали величезних зусиль для того, щоб зібрати з усіх можливих джерел історичні матеріали та облаштувати експозиції, причому ця робота продовжуватиметься і надалі. Як розповів нашій редакції начальник Тернопільського міського управління культури Олександр Смик ( треба зазначити, що у створенні літературного музею є його дуже велика особиста заслуга), кошти на відповідний ремонт виділила міська рада.
– Створити сьогодні абсолютно новий заклад культури – при нинішній так званій оптимізації та відповідному фінансуванні цієї галузі було б неможливо, тому ми знайшли вихід і створили його на базі міської дитячої бібліотеки. Заодно використали можливість для надання гідного статусу історичній пам`ятці –віллі Грабовських,що безперечно посприяє її збереженню. Тепер головне, щоб заклад став живим організмом. Щоб його відвідувало якомога більше людей. Щоб активну участь у його розвитку брали самі літератори та члени їхніх сімей. Буквально пару годин тому у новому музеї відбулася перша екскурсія. Її Галина Компанієць провела для бібліотекарів області, які якраз з`їхалися до Тернополя на семінар.

07.12.2012, 06:06
190 Переглядів