Херсонщина стала єдиною серед південних та східних областей, де представники «Опозиційного блоку» набрали найменше голосів

19.11.2014, 10:03
125 Переглядів

Вибори на Херсонщині відбувалися досить спокійно. Спостерігачі Комітету виборців України зафіксували лише декілька серйозних порушень. А ось результат – здивував. Херсонська область в черговий раз переконала: вона є особливою на фоні південних та східних областей. Але спочатку про кілька сумних речей. Головною особливістю дня голосування стала низка явка виборців (41,36%). Це найменша за всі роки незалежності явка на національних виборах в нашій області. З 2010 року ми спостерігаємо постійне зниження явки виборців. За цей час вона знизилася майже на двадцять відсотків. Хто вони, розчаровані?Ще з травня цього року чітко проявилася тенденція: вибори ігнорують мешканці колишнього червоного поясу області. Ймовірно, дала свій «результат» проросійська пропаганда. Частина критично налаштованих херсонців таким чином виявили свою незгоду з подіями, що відбуваються в країні. Друга причина низької явки – на вибори не прийшли молоді люди. Спостерігачі відзначали, що більшість, які голосують, це люди похилого віку. Серед інших причин низької явки можна назвати недовіру виборців до політичних партій та до кандидатів, що балотувалися цього разу. До речі, недовіра проявилася не тільки зниженням явки, а й тим, що частина активних виборців приходила на дільниці і псувала бюлетені. Наприклад, кількість недійсних «партійних» бюлетенів на цих виборах була більшою, ніж голоси за чотирнадцять партій з «нижньої» частини виборчого списку разом узяті. Особливо «постраждали» від такої активності кандидати-мажоритарники. Майже вісімнадцять тисяч голосів виборців були визнані недійсними. Спостерігачі розповідали, що коли відкривали скриньки для голосування, то бачили десятки перекреслених бюлетенів.
Херсонська обласна організація Комітету виборців України, яка проводила спостереження в день голосування у своїй підсумковій прес-конференції зазначила, що день голосування відбувся за невеликої кількості порушень. Лише чотири з приблизно сорока порушень представники Комітету виборців вважали грубими. Це незаконне голосування військовослужбовців за кандидатів-мажоритарників в селі Українське Іванівського району, видалення в день голосування спостерігача КВУ в Голій Пристані, два випадки, що є схожими на проведення «каруселі» на двох дільницях в центрі Херсону.
Вже після підведення перших підсумків голосування, результат виборів на Херсонщині здивував. Було ще раз доведено, що навесні та влітку в регіоні відбулися кардинальні зміни у настроях та свідомості громадян: херсонці згуртувалися навколо ідеї єдиної України. Великий патріотичний підйом, викликаний протестами проти російської агресії, ще раз продемонстрував, що більшість мешканців нашої області не хочуть бачити серед своїх обранців колишніх регіоналів.
Перемогу в п’яти округах області здобули четверо представників Блоку Петра Порошенка та колишній народний депутат, член фракції «УДАР». Херсонщина стала єдиною серед південних та східних областей, де представники «Опозиційного блоку» набрали найменше голосів. Хоча, якщо порівняти, то десять відсотків голосів «за» колишніх регіоналів також відрізняє нас покищо й від усієї іншої країни. Тобто область в результаті «руської весни» рушила в бік від «Руського миру», але нам потрібен ще час та кропітка патріотична робота.
Найбільше голосів на Херсонщині отримав Блок Петра Порошенка. За нього проголосували 22,26% виборців. На другому місці – представники «Народного фронту». Вони отримали 16,4% голосів. Несподівано багато голосів виборців отримала Радикальна партія Олега Ляшка та «Самопоміч», які впевнено обійшли «Батьківщину» та «Свободу». В цілому херсонці своїм голосуванням підтвердили, що хочуть оновлення парламенту та корінних перемін в політиці нашої держави. Тепер – черга за їхніми обранцями.
Вадим Бережний, політичний оглядач

19.11.2014, 10:03
125 Переглядів