«Херсон – це Україна!»

01.12.2014, 22:19
693 Переглядів

Це гасло, яке можна побачити на біл-бордах Херсона, абсолютно відповідає дійсності не тільки тому, що це територія нашої держави. Херсон український за духом. У цьому могли переконатися тернопільські та сумські журналісти, які протягом двох днів  спілкувалися і зі своїми колегами, і з волонтерами, і з простими херсонцями, які з останнього намагаються допомагати українським захисникам та першими прийняли на себе турботу про українських військових із Криму, котрі не погодилися служити чужій державі.  Як би там не розпиналася північна сусідка, «юго-востока» із особливою ментальністю не існує – є південь України, де живуть, працюють справжні патріоти, навіть якщо розмовляють вони російською. Є люди різних національностей, які живуть на Херсонщині і які вболівають за власну державу. І це вболівання не є «диванним» чи споглядацьким. Неоголошена війна згуртувала  Україну, заодно  викристалізувавши  найголовніше:  де б ми не проживали – на півдні, заході чи півночі, – ми «однієї крові».

У наступних публікаціях з Херсонщини розкажемо про унікальну жінку-волонтера, яка мало не щотижня, ризикуючи життям, вирушає туди, де найгарячіше, – на Донбас, та про грузинку, яка допомагає не тільки військовим, а й дітям з обмеженими можливостями, про обласну бібліотеку, де проводять цікаві пізнавальні екскурсії,  та про активні громадські організації, про те, як живеться українським воякам на блок-постах та прикордонникам і якими іменами вони називають танки, про те, як вихідці з Тернопільщини працюють на Херсонщині, та про серйозну розмову журналістів за круглим столом про шляхи об’єднання України.

Чим більше ми знатимемо один про одного, тим міцнішою буде наша країна. І це аксіома. Власне, це є і головним завданням проекту, який реалізовує Тернопільський прес-клуб спільно із прес-клубами Херсона та Сум за підтримки ФОНДУ СПРИЯННЯ ДЕМОКРАТІЇ ПОСОЛЬСТВА США В УКРАЇНІ. Наступна поїздка журналістів із Херсона та Тернополя відбудеться у Сумах, а у січні наші колеги завітають у Тернопіль.

На місці пам'ятника Лєнінну
На місці пам’ятника Лєнінну
Навпроти Херсонської обласної державної адміністрації

h1

Надпис на монументі Героям Небесної Сотні

Такі біл-борди розмішені у Херсоні

a

Тетяна Тарасенко

Фото – Роман Савуляк

01.12.2014, 10:19
693 Переглядів