ЦВК зареєструвала перших кандидатів

04.08.2012, 19:42
36 Переглядів

Засідання ЦВК від 3 серпня 2012 року відбулось за належної уваги ЗМІ та представників кандидатів. Як відзначив голова комісії Володимир Шаповал: “Вперше на ЦВК покладено функції реєтрації кандидатів в одномандатних мажоритарних округах. Можете уявити обсяг роботи. Щодо кількості документів, яка надходить до нас, від початку виборів (30 липня) станом на 9 ранку 3 серпня комісія отримала 764 заяви з відповідними документам до мажоритарних округів, надійшли документи 214 кандидатів включених до виборчого списку, зокрема, від комуністів в багатоманадатному окрузі. Процес подачі докмуентів є безперервним і сьогодні починається реєстарція та відповідна робота щодо цього питання”. Завершиться прийом документів від охочих скористатися пасивним виборчим правом за 75 днів до дня голосування, тобто, 13 серпня.
Члени комісії розглянули 16 питань порядку денного, серед яких реєстрація списку кандидатів в багатомандатному загальнодержавному та одномандатних мажоритарних виборчих округах від Комуністичної партії України і ще 10 політичних об’єднань. Крім того, комісія розпочала процес реєстрації самовисуванців, зі значного списку бажаючих, відмову отримав лише один потенційний кандидат у зв’язку з неналежним чином підготовленими документами. Крім того, Андрій Магера, заступник голови комісії зазначив, що ці кандидати перевіряються у консульських службах, чи пенетеціарних установах на предмет відповідності подань вимогам законодавства. Зокрема, чи проживав кандидат останні 5 років в Україні, або ж чи не має непогашених судимостей.
Прізвище 219 кандидатів за списком партії та в кожному з 225 мажоритарних округів зачитав член ЦВК та доповідач щодо перших трьох питань Юрій Донченко. Інші десять політичних сил не висували кандидатів у багатомандатному окрузі, а змагатимуться за депутатські мандати силами окремих мажоритарників:
Останнім питанням порядку денного стало рішення щодо реєстрації 39 спостерігачів Європейської мережі моніторингу за виборами (ENEMO). ЦВК одноголосно підтримала Юлію Швець щодо надання права організації розпочати моніторинг в якості міжнародних спостерігачів. ОПОРА також подала клопотання щодо підтвердження права організації на громадське спостереження в статусі суб’єкту виборчого процесу. Серед іншого, організація звернулася до ЦВК з проханням зареєструвати перших 37 спостерігачів, які працюватимуть на національному рівні. Відповідно до чинного ЗУ “Про вибори народних депутатів України” громадські спостерігачів індивідуально реєструють в ОВК, які, втім, будуть сформовані лише за 60 днів до дня голосування, тому перші 30 днів виборчого процесу 251 громадський активіст працюватиме в якості журналістів. Для ефективного забезпечення моніторингу ОПОРА вбачає за необхідне зареєструвати завчасно тих представників організації, які працюватимуть не тільки в округах, а й адмініструватимуть процес забезпечення моніторингу на національному рівні.
За інформацією громадянської мережі «Опора»

 

04.08.2012, 07:42
36 Переглядів