Ціна держави: міфи та реальність

25.09.2018, 09:58
32 Переглядів

«Державних грошей як таких не існує. Це міф, бо державні гроші – це наші з вами податки», – так розпочав презентацію експертного дослідження «Яка ціна держави для громадян?» у Тернопільському прес-клубі експерт Центру соціально-економічних досліджень Микола Малуха.

Цього року жителі Тернопільщини сплатять 22,2 мільярди гривень податків. Ця сума спів ставна із запланованими на рік фінансуванням апарату міністерства охорони здоров’я (20,1 млрд) чи утриманням Національної поліції України (25,4 млрд.). Цих коштів може вистачити для того, щоб встановити 1000 сучасних дитячих майданчиків, збільшити парк тролейбусів до 65, провести повноцінний ремонт кожної школи в області (для цього потрібно 3 млрд. гривень).

«Не усі громадяни усвідомлюють, що за послуги, які ніби-то безкоштовно надає держава, вони уже заплатили своїми податками, – наголосив Олег Малуха. – Також у більшості громадяни не орієнтуються, який відсоток свого заробітку вони віддають на податки та за що вони платять державі».

Соціологісне дослідження показало, що 30% мешканців західного регіону, у тому числі і Тернопільщини, вважає, що держава надає певні послуги безкоштовно. «Громадяни мають усвідомлювати відсутність безкоштовних державних послуг та усвідомлювати, що корупціонери, які крадуть гроші з бюджету, залазять у власні кишені кожного українця, – розповів голова Центру протидії корупції Віталій Шабулін. – Немає купи грошей, яка називається бюджетом, є гроші громадян, які вони сплачують через податки».

Сампе для того, що пояснити і розтлумачити  ці істини жителям країни, Центр протидії корупції та Центр соціально-економічних досліджень започаткували акцію «Ціна держави». Інформаційні заходи будуть проведені у 15 обласних центрах та містах обласного підпорядкування.

І ще кілька цікавих фактів.

Кожен працюючий  житель Тернопільщини щогодини сплачує 5,85 гривні податку. Загалом усі – 2 мільйони 500 тисяч.

Середньостатистичний мешканець Тернополя зі своєї середньої валової зарплати у 6 992 гривні у місяць за рік платить державі 51,2 тисячі податків, залишивши собі 51,1 тисячі.

Сума податків та зборів, сплачених жителями Тернопільщини у державний бюджет, становить 19,6 мільярди гривень. Траснферти з державного бюджету Тернопільщині (на освіту, медицину, соціальні допомоги, житлові субсидії) становлять 16,3-16,5 мільярди.

25.09.2018, 09:58
32 Переглядів