Читайте корисне «порціями»

05.11.2015, 13:54
133 Переглядів

У бібліотеці для дорослих № 2 міста Тернополя відбулась зустріч письменниці Ірини Мацко зі студентами філологічного факультету Тернопільського педуніверситету. Пані Ірина розповіла про свою нову книгу, відтак учасники всі разом обговорили проблеми українського книговидання. Книга «Шпинат для мізків» — це життєві історії у формі новел. А таку назву, за словами авторки, вона дала задля усвідомлення необхідності не лише корисної їжі для тіла, а й «поживи для мозку». Відтак навіть порадила «читати порціями» – по дві історії на день, запевнивши, що читачі знайдуть на сторінках секрети «страв», які зможуть стати «золотими правилами» в житті кожної людини.
На думку Ірини Мацко, книги дуже потрібні для розвитку будь-якого суспільства. Особливо важливо привчати до читання дітей, але без примусу, бо зараз існує чимало можливостей, аби зробити читання цікавим. А ось що пише, наприклад, науковець Джим Треліз у «Підручнику голосного читання»: «Незалежно від того, скільки у вас справ, найважливіша справа, яку ви можете зробити для своєї дитини — це щоденне читання вголос і радикальне обмеження перегляду телепрограм». На Заході, приміром, реалізується проект «Вся Європа читає дітям», а у нас розвивається його аналог — «Вся Україна читає дітям». Ірина Мацко працює над таким проектом у Тернополі, і переконалася, що читати малюкам щоденно по двадцять хвилин — це правильний шлях до того, щоб вони згодом самі «потягнулись» до книги. Основи цієї практики закладено в проекті «Мамина школа», де застосовується терапія читання.
З приводу проблем українського книговидання своїми думками поділилася бібліотекар Надія Качуровська. «Не зважаючи на те, що наш ринок заповнений книгами іноземних видавництв, попит на якісну українську книгу все-таки відновлюється, – сказала вона. – Це можна було спостерігати і на цьогорічному Книжковому форумі у Львові, де до прилавків із книгами українською мовою вишиковувались черги. Як відомо, зважаючи на політичну ситуацію, ГО «Форум видавців» разом з Економічним бойкотним рухом ще минулого року почали бойкотувати продукцію російського виробництва, чим було відкрито шлях для розвитку української книжки».
Тетяна Тетера
Фото автора

05.11.2015, 01:54
133 Переглядів