Чи будуть вибори конкурентними?

06.08.2012, 15:46
112 Переглядів

Вибори мають перспективу стати конкурентними, якщо зловживання адміністративним ресурсом та підкуп матиме правові наслідки для порушників, а всі кандидати будуть рівні перед законом. Про це заявили представники Громадянської мережі ОПОРА під час презентації результатів четвертого моніторингового звіту за результатами загальнонаціонального спостереження за парламентськими виборами.
Як повідомила Ольга Айвазовська, координатор виборчих програм ОПОРИ, протягом поточного місяця в Україні відбулися дві важливі події, які системно можуть вплинути на виборчу кампанію: 6 липня парламент поспіхом та без повноцінного технічного обґрунтування схвалив в цілому Закон України «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів 28 жовтня 2012 року» (№10681), в результаті чого на новацію – тотальне відеоспостереження на виборчих дільницях, додатково виділено 993 мільйони гривень; 16 липня Кабінет Міністрів України (Постанова №633) ініціював створення спеціальної міжвідомчої робочої групи, з метою «сприяння координації дій органів виконавчої влади у забезпеченні ними публічності та відкритості під час проведення виборів». Айвазовська зазначила: «Повноваження групи неспівмірно широкі, з огляду на задекларовані цілі роботи та її статус як «тимчасового консультативного органу КМУ». Незрозуміло, яку додаткову інформацію, крім тієї, що є в ЦВК, розраховує отримувати Уряд від місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, і з якою метою та в який спосіб відбуватиметься залучення до участі в групі представників цих структур». За відсутності чітко виписаних завдань і повноважень Робочої групи існує загроза прихованого адміністративного втручання у хід виборчого процесу з боку центральних органів державної влади. ОПОРА звертає увагу на очевидну невідповідність між офіційними повноваженнями окремих членів робочої групи та формальним завданням, яке на них покладено.
За словами Ольги Айвазовської, ухвалення Закону України «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів 28 жовтня 2012 року» (№10681) та встановлення відеоспостереження на дільницях є невдалою спробою скопіювати закордонний досвід із забезпечення прозорості і відкритості виборчого процесу. Адже запропонована законом модель відеоспостереження на виборчих дільницях не зможе стати серйозною перепоною для вчинення правопорушень та запобігти фальсифікаціям під час парламентських виборів. Підставою для таких висновків стали як неконкретність закону, про яку згадувалось вище, так і технічні параметри запропонованої системи
За інформацією громадянської мережі ОПОРА

06.08.2012, 03:46
112 Переглядів