Член ЦВК: Вибори будуть на грані фолу, а камери не завадять фальсифікаціям

09.08.2012, 15:29
65 Переглядів

Член Центрвиборчкому Андрій Магера вважає, що парламентські вибори будуть “на грані фолу”.Про це він сказав в інтерв’ю газеті “Факти і коментарі“.

“Дай Бог, щоб я помилився. Але, на жаль, у зв’язку з поверненням мажоритарної складової, думаю, на виборах значно підвищиться рівень корумпованості виборчого процесу”, – заявив він.“Округи адже не великі: у кожному з них проживає від 146-ти до 180 тисяч виборців. Зацікавленість в кожному голосі для кожного кандидата в депутати істотно зростає”, – пояснив він.“Тому дії мажоритарників в кращому випадку будуть на грані фолу. У гіршому випадку в хід підуть прямий підкуп виборців, залякування і шантаж конкурентів, спроби використовувати адміністративні важелі впливу на хід виборчого процесу”, – упевнений Магера.

Він також заявив, що веб-камери не здатні проконтролювати підрахунок голосів, а значить перешкодити фальсифікаціям.“За допомогою веб-камери неможливо побачити, що бюлетень, надрукований невеликим шрифтом, в якому стоїть галочка за партію А, перекладають в стопочку партії Б”, – заявив він.”І не варто переконувати людей в тому, що відеокамери можуть зафіксувати невірний підрахунок голосів на виборчій дільниці”, – додав Магера.”За допомогою техніки можна хіба що помітити там надмірне скупчення людей, відобразити якісь протиправні дії, наприклад бійку”, – сказав він.Магера також здивувався тим, що на веб-камери “легко і швидко в бюджеті знайшовся майже мільярд гривень“.“Хоча більше року тому ЦВК звертався до Кабінету міністрів з проханням передбачити в державному бюджеті на 2012 рік один мільярд 200 мільйонів гривень для проведення чергових виборів народних депутатів. Нам тоді виділили 800 000 000 гривень, повідомивши, що більше грошей немає”, – нагадав він.

 

09.08.2012, 03:29
65 Переглядів