Чого навчилася молодь, долучившись до проекту «Безпечне життя з Маршрутом Безпеки»

18.11.2012, 00:44
133 Переглядів

Про це йшла мова на черговому засіданні Тернопільського прес-клубу. Про результати виконання проекту «Безпечне життя з Маршрутом Безпеки», який впроваджувався в Кременецькому, Чортківському районах та місті Тернополі журналістам розповіли керівник ТМГО «Джерела» Тетяна Козарецька, директор міського центру соціальних служб для сім`ї , дітей та молоді Тетяна Горбоніс, директор Кременецького центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Оксана Поліщук, фасилітатор проекту «Безпечне життя з Маршрутом Безпеки» Анна Болдіна, практичний психолог Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг та туризму Тетяна Забитівська, інфо-мененжер ТМГО «Джерела» Наталія Ковалок. Гості розповіли, що на Тернопіллі, як і в Україні, високі темпи розповсюдження ВІЛ-інфекції, особливо серед молоді. Впровадження проекту «Безпечне життя з Маршрутом Безпеки» дало можливість збільшити кількість молоді, яка ознайомилася з напрямками профілактики розповсюдження ВІЛ-інфекції, що сприятиме зміні поведінки молодих людей на більш безпечну щодо збереження власного здоров’я.
Місця для реалізації проекту вибрані не випадково. Кременецький, Чортківський райони та місто Тернопіль мають найбільшу кількість навчальних закладів, де здобуває освіту молодь 15-18 років. Разом з тим у цих районах фіксується і високий рівень росту ВІЛ-інфікування серед населення.
Маршрут Безпеки – інтерактивна навчально-просвітницька гра з первинної профілактики ВІЛ/СНІД серед молоді , яка базується на колективних методах взаємодії. Це сучасний комунікативний інструмент з питань репродуктивного здоров’я та безпосередньо націлений на профілактику ВІЛ/СНІДу та поєднує ряд комунікаційних та тренінгових напрацювань з інтерактивними іграми в рамках мобільного заходу.
Загалом в інтерактивній грі взяло участь 2160 молодих людей, які отримали інформацію в напрямку профілактики розповсюдження ВІЛ- інфекції, правильному визначенню шляхів передачі ВІЛ/СНІД , що перевірялось шляхом заповнення спеціально підготовлених анкет. Результати анкетування такі – 85-90 % учасників (а до проекту було залучено 18 навчальних закладів) підтвердили отримані знання.
Після завершення проекту планується продовжити впровадження «Маршруту Безпеки» в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах м. Тернополя та в приміських селах Березовиця, Кутківці, Петрики, а також у Чортківському та Кременецькому районах. У необхідності продовження впровадження Маршруту Безпеки після закінчення проекту висловили бажання і партнери проекту, який реалізувала громадська організація «Джерела», – Тернопільський міський, Кременецький та Чортківський районні центри соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Проект впроваджувався за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) .

18.11.2012, 12:44
133 Переглядів