Що вразило тернопільських та херсонських журналістів на Сумщині

23.12.2014, 22:54
130 Переглядів

Найбільша проблема нашого суспільства у тому, що, на жаль, ми, українці, дуже мало знаємо один про одного – про тих, хто живе на півночі, півдні,  в центрі чи на сході.  У нас різний говір, різні традиції, по-різному ми  відзначаємо ті чи інші свята. Та об’єднує усе це різнобарв’я культур  одне   – ми усі хочемо жити у єдиній, вільній Україні. У цьому переконалися тернопільські та херсонські журналісти, які у рамках проекту «Прес-клуби об’єднують Україну»  побували на Сумщині.Нагадаємо, що перше ознайомлення із українськими областями журналістів із заходу та півночі відбулося на півдні – Херсонщині. На черзі – північ. А саме Сумська область, де побували і тернополяни, і херсонці.

Понад 550 кілометрів кордону з Росією має Сумщина. Кілька десятків кілометрів від обласного центру до кордону із РФ.А у місті та в районних центрах – українські прапори та стяги ЄС, спокійний ритм життя і жодних ознак паніки чи ворожих настроїв. Представники обласної влади розповіли журналістам, що питання безпеки – під особливим контролем. Сумщина облаштувала  понад 45 кілометрів найбільш вразливих ділянок кордону – там  створюються й спеціальні опорні пункти, й  вогневі позиції, і так звана «стіна». «Кордон надійно оберігається. І оберігатися буде. Сепаратистських настроїв левова частка населення області не підтримує», – запевнила обласна влада. І нагадала, що саме сумська молодь влітку 2004 року стала предтечею Помаранчевого майдану – тоді молоді люди виступили проти об’єднання навчальних закладів, вони утворили свій майдан у Сумах, який розігнала міліція та тодішня влада, вони вирушили на Київ, але їх з території області не випустили правоохоронці. Ці події у Сумах пам’ятають як «Революцію на траві». І не тільки пам’ятають – у центрі міста, неподалік пам’ятнику Тарасу Шевченку,  споруджено монумент  цій не так дуже відомій  в Україні революції.

styd 1Щоправда, місцеві журналісти нам розповіли, що цей монументний знак не подобається самим студентам. Але… жодна екскурсія його не оминає.

Про те, як у Сумах намагаються зберегти історичну автентичність міста, про картинні галереї у підземеллі костелу, про діяльність волонтерів, які кілька разів на тиждень виїжджають у небезпечні зони, про те, як потрібно і можна виживати малим містам і як можна відновити пам’ятки архітектури  – у наших наступних публікаціях.

Проект реалізовує Тернопільський прес-клуб спільно із прес-клубами Херсона та Сум за підтримки ФОНДУ СПРИЯННЯ ДЕМОКРАТІЇ ПОСОЛЬСТВА США В УКРАЇНІ.

Тетяна Тарасенко

Фото – Роман Савуляк

23.12.2014, 10:54
130 Переглядів