Юридичні консультації з роздержавлення ЗМІ. Про ТОВ та рішення райради щодо змін Статуту і редактора

09.06.2016, 10:56
22 Переглядів

Роз’яснення та відповіді на запитання дає юрист, член Національної спілки журналістів України Роман Руснак. Уже в липні цього року, відповідно до ст. 8 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», колективам, які подали клопотання щодо реформування ЗМІ та редакцій на першому етапі, потрібно буде вирішувати на зборах, яку саме організаційно правову форму вибирати – ТОВ чи ПП. Колектив нашої редакції більше схиляється до вибору ТОВ, але ми б хотіли більше дізнатися про особливості і переваги цієї форми.

-Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) наразі залишається найпопулярнішою організаційно – правовою формою. Це пов’язано з законодавчою урегульованістю всіх внутрішніх питань (як то права і відповідальність засновників, розподіл прибутку, передача частки, збільшення і зменшення статутного капіталу тощо…). ТОВ присвячений цілий розділ Господарського кодексу та спеціальний закон «Про господарські товариства», тоді як ПП урегульовується лиш кількома абзацами Господарського кодексу.
ТОВ має більші можливості щодо залучення капіталу, також ця форма викликає більше довіри у потенційних клієнтів та інвесторів. Члени товариства не відповідають за його зобов’язаннями і несуть ризик збитків, пов’язаних з діяльністю товариства, пропорційно вартості їх вкладів.
ТОВ є повноцінною юридичною особою, має майно, може від свого імені набувати і здійснювати майнові та особисті немайнові права, нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем, а також відкривати банківські рахунки. Кількість учасників (засновників) товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) може бути від 1 до 100 осіб, серед яких можуть бути як фізичні особи, так і господарські товариства, підприємства, установи, організації (ст.3, ст.50 ЗУ «Про господарські товариства», п.1 ст. 140, ч.2 ст. 141 ЦК України).
Обов’язковими умовами діяльності ТОВ є наявність статутного капіталу компанії, який може бути будь-яким. Статутний капітал ТОВ розділений на частки. Заявлений статутний капітал повинен бути сформований учасником до кінця першого року з моменту реєстрації ТОВ.
Кожний засновник Товариства має право в будь-який час вийти з нього, але, відповідно до ч.3 ст. 8 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», у разі виходу зі складу засновників (співзасновників) суб’єкта господарювання його частка майна, отримана ним під час реформування редакції, не підлягає поверненню зазначеному засновникові (співзасновникові), а розподіляється між іншими засновниками суб’єкта господарювання. У колективах ТОВ повинні існувати не тільки ділові, а й дружні відносини, це дуже важливо.

Що, якщо співзасновники вирішать на сесії районної ради винести питання про прийняття змін до Статуту Редакції та призначення директора замість редактора? Газета і редакція підлягають реформуванню і вже визначилися щодо своєї участі в ньому на першому етапі.
-У разі прийняття районною радою такого рішення буде порушено ст. 5 ЗУ “Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ” та ст. 46 ЗУ “Про місцеве самоврядування”, з усіма відповідними наслідками.

Проект «Реформа роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ в Тернопільській області» реалізовується Тернопільським прес-клубом у партнерстві з Тернопільською обласною державною адміністрацією та обласною радою за підтримки програми «Український Медійний Проект (У-Медіа)».

09.06.2016, 10:56
22 Переглядів