Юридичні консультації з роздержавлення ЗМІ. Про прийом нових працівників та заробітну плату

10.06.2016, 11:02
28 Переглядів

Роз’яснення та відповіді на запитання дає юрист, член Національної спілки журналістів України Роман Руснак. Наш колектив прийняв рішення реформуватись під час першого етапу. Чи можна тепер прийняти на роботу в редакцію газети нового працівника ще до перетворення її у суб’єкт господарювання?

-Так, можна. Відповідно до статті 8 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» перетворення редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання здійснюється відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України. Розподіл часток майна між засновниками (співзасновниками) суб’єкта господарювання здійснюється за рішенням загальних зборів суб’єкта господарювання з урахуванням балансової вартості майна. У разі виходу із складу засновників (співзасновників) суб’єкта господарювання його частка майна, отримана ним під час реформування редакції, не підлягає поверненню зазначеному засновникові (співзасновникові), а розподіляється між іншими засновниками суб’єкта господарювання. Уже в липні колективи, які прийняли рішення реформуватися у першому етапі, повинні провести свої другі збори з перетворення редакції у суб’єкт господарювання (ст. 8 Закону), а також прийняти рішення про розподіл часток між членами колективу. Частки будуть розподілятися між тими працівниками, які будуть працевлаштовані на час проведення зборів трудового колективу.

Як нараховувати заробітну плату журналістам друкованих комунальних ЗМІ з 1 травня 2016 року?

-Поки що потрібно нараховувати за тією ж методикою, що і до 1 травня 2016 року.
Відповідно до ст.14 Закону “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів” журналісти державних та комунальних ЗМІ в методиці нарахування заробітної плати прирівняні до державних службовців в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. Згідно із п.2 Порядку оплати праці журналістів державних та комунальних засобів масової інформації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 377 від 15.03.1999 р. посадовий оклад таких журналістів підвищується на суму доплати за ранг державного службовця, визначену на рівні нижчого рангу в межах категорії, до якої віднесені посади, котрі займають відповідні працівники органів державної влади чи органів місцевого самоврядування.
Підвищення заробітної плати журналістам комунальних ЗМІ відбувається, але у разі фінансової спроможності підприємства. Також статтею 3 Закону «Про оплату праці» встановлено, що оплата праці за виконану працівником місячну, а також годинну норму праці (обсяг робіт) не може бути меншою мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством. При цьому до мінімальної заробітної плати не відносять доплати, надбавки, заохочувальні і компенсаційні виплати. Таким чином посадовий оклад, встановлений у штатному розписі, не може бути нижчим від законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.
Проект «Реформа роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ в Тернопільській області» реалізовується Тернопільським прес-клубом у партнерстві з Тернопільською обласною державною адміністрацією та обласною радою за підтримки програми «Український Медійний Проект (У-Медіа)».

10.06.2016, 11:02
28 Переглядів