Юридичні консультації з роздержавлення ЗМІ. Про окреме реформування та звільнення редактора

08.06.2016, 08:46
25 Переглядів

Роз’яснення та відповіді на запитання дає юрист, член Національної спілки журналістів України Роман Руснак. Чи може бути проведене реформування окремо засобу масової інформації або тільки редакції?

-Так, може. Наприклад, коли співзасновниками ЗМІ є органи місцевого самоврядування та колектив, а вже редакція діє у формі приватного підприємства, тобто її співзасновниками є фізичні особи. В такому випадку буде реформуватися тільки засіб масової інформації, так як редакція уже є приватним суб’єктом господарювання. Реформування такого засобу масової інформації відповідно до ст. 3 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» здійснюється у перший спосіб: вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції — у разі відсутності у майні редакції державного (комунального) майна;

Що, якщо головний редактор звільниться ще до перетворення редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання?

-Головний редактор може звільнятися. Але якщо він наділений повноваженнями на ведення переговорів і укладання угод між цим трудовим колективом і засновниками(співзасновниками) чи представляти інтереси трудового колективу з інших питань, пов’язаних з реформуванням ЗМІ та редакції, то в такому випадку колектив повинен наділити цими ж повноваженнями якогось іншого свого представника. Прийняте рішення потрібно одразу ж направити в Держкомтелерадіо, а копію – в НСЖУ.
Нагадую, що з 1 січня 2016 року набув чинності ухвалений у грудні 2015-го закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Він передбачає роздержавлення преси протягом трьох років: вихід органів влади і місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованих ЗМІ або перетворення друкованих ЗМІ, заснованих центральними органами виконавчої влади, на офіційні друковані видання.

Проект «Реформа роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ в Тернопільській області» реалізовується Тернопільським прес-клубом у партнерстві з Тернопільською обласною державною адміністрацією та обласною радою за підтримки програми «Український Медійний Проект (У-Медіа)».

08.06.2016, 08:46
25 Переглядів