Як журналісти висвітлюють тему ВПО

19.07.2016, 12:10
67 Переглядів

Через два роки з початку кризи вимушених переселенців, ЗМІ досі порушують журналістські стандарти при висвітленні цієї теми. Кількість матеріалів про переселенців дещо зросла в червні, переважно за рахунок офіційних заяв. Деякі ЗМІ покращили висвітлення життєвих історій після навчання на практичних тренінгах. Про це свідчать результати третьої хвилі моніторингу регіональних ЗМІ, яку оприлюднили Асоціація «Спільний простір» та MEMO 98 у Kиєві. Моніторинг – частина проекту «Голос місцевих ЗМІ», який фінансує Європейський Союз і виконує медіа-консорціумом під керівництвом Фундації Томсон.

«Усі ми знаємо людей, які вимушено переїхали через конфлікт, проте ще не знайдено довгострокових рішень для подолання труднощів, із якими зіштовхнулися переселенці. Частково допомогти знайти ці рішення можуть ЗМІ, ставлячи запитання владі та об’єктивно висвітлюючи ситуацію на місцевому та національному рівнях, – зазначила Хельга Пендер, менеджер сектору ЄС із реагування на кризу. – Саме тому ЄС продовжує підтримувати місцеві ЗМІ, які намагаються готувати неупереджені матеріали про труднощі та можливості на шляху інтеграції переселенців у місцеві громади, таким чином запобігаючи викривленню реального стану речей плітками.»

Моніторинг тривав протягом 1-14 червня, до вибірки увійшли 203 регіональних ЗМІ (50 телеканалів, 66 друкованих ЗМІ та 87 онлайн-ресурсів), із 24-х областей України, які було об’єднано у чотири регіони (північ-центр, південь, схід, захід). Звіти цієї хвилі, а також попередніх (жовтень 2015 та лютий 2016) доступні на сайті проекту: http://regionalvoices.eu/en/monitoring.

«Порівняно з другим періодом моніторингу, регіональні ЗМІ дещо активніше висвітлювали тематику ВПО. Водночас публікацій щодо ВПО не багато в принципі. Тематика ВПО висвітлюється здебільшого поверхово або в контексті інших питань. Аналітика і розслідування майже відсутні, – сказала Леся Ярошенко з Асоціації «Спільний простір». – ЗМІ часто транслюють заяви влади без будь-якої перевірки чи представлення інших точок зору».

“У цілому, виглядає, що ЗМІ не мають редакційної політики щодо того, як представити тематику ВПО в контексті пошуку довгострокових рішень. Такі рекомендації з висвітлення мають бути розроблені”, – сказав Іван Годарський з МЕМО98. – Проте, є і позитив, деякі ЗМІ почали активніше публікувати «життєві історії» ВПО після тренінгів проекту «Голос місцевих ЗМІ».

19.07.2016, 12:10
67 Переглядів