Як себе почуває жінка чоловічої професії

27.08.2012, 22:06
267 Переглядів

Тернопільська обласна Асоціація Жінок та Тернопільський прес-клуб за підтримки Українського Жіночого Фонду провели дискусійний захід на тему: «Жінка в чоловічій професії». До участі були запрошені заступник начальника відділу довідково-інформаційної роботи з населенням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Інна Лісовська, працівниця «Тернопільводоканалу» Лідія Осіп, спортсменка Лілія Проць.
За словами пані Інни, центр зайнятості завжди намагається допомогти жінкам себе зреалізувати. «Ми сьогодні говоримо про жінок, що працюють в чоловічих професіях. Справді, сьогодні жінка не робить різниці між жіночими та чоловічими професіями. Жінка йде працювати туди, де добре платять та гарні умови праці і на ту професію, яка їй подобається. Разом з тим, ми ознайомлюємо жінок із тими професіями, де МОЗ забороняє їм працювати. На Тернопільщині майже немає тих професій для жінок, що заборонені міністерством охорони здоров’я, – роботи під землею, хімічне виробництво тощо», – розповіла Інна Лісовська.
Вона зазначила, що на Тернопільщині, на жаль, є високою чисельність безробітних жінок. Разом з тим, збільшилася і чисельність працевлаштованих жінок. Переважно жінки Тернопілля працюють у торгівлі, охороні здоров`я, сфері соціальної допомоги. Найменше жінок працює у видобувній промисловості, фінансовій діяльності. Найбільше працевлаштовано жінок, які мають робітничі професії.
Лідія Осіп та Лілія Проць розповіли, що не страждають від того, що займаються чоловічою роботою чи спортом.
«Працювала у «Водоканалі» з 17 років. Починала з того, що розгрібала відходи. Робота була складна. А потім знімала показники лічильників у підвалах, що важко було дівчині. Керувала згодом відділом каналізаційно-водопровідних мереж. Важка робота, нежіноча. Мені допомагали, мене підтримували чоловіки. Щоб не було, якби складно не було, цією професією я жила, живу, і буду жити», – розповіла Лідія Осіп.
«Тепер важка атлетика, пауерліфтинг цілком нормально сприймаються, коли у цих видах спорту беруть участь жінки. Майже два десятки років тому це було дивиною. І саме у ті часи я також мала зовсім нежіночу професію – ремонтувала телевізори… не думаю, що такі вибади долі якось применшили у мені жіночність. Я вийшла заміж, сподіваюся народити дітей», – каже спортсменка зовсім нежіночого виду спорту – пауерліфтингу Лілія Проць.
Жінки стверджують, що ані на йоту не шкодують , що обрали нежіночі професії чи захоплення. Вони зазначили, що рід діяльності не змінив їхнього жіночого характеру.

27.08.2012, 10:06
267 Переглядів