Як сумські громадські організації виховують патріотів

29.12.2014, 08:22
139 Переглядів

Патріотизму не можна навчити, його потрібно виховати. Таке головне гасло  великої кількості громадських організацій Сумщини, які поставили собі за мету плекати нову патріотичну еліту України та  гартувати молодих українців бути вірними синами своєї землі. Власним досвідом у цьому складному питання ділилися громадські організації Сумщини під час зустрічі із тернопільськими та херсонськими журналістами.  З’ясувалося, що активісти цієї області, яка має понад півтисячі спільного кордону із Росією,  упродовж років докладають максимум зусиль, щоб тут, на цій землі, зростали справжні патріоти. Так, уже понад десяток років  в області діє ви шкільний  табір «Коловрат». Протягом двох тижнів юнаки та юначки  беруть участь у сплавах, екскурсіях, вчаться бути лідерами та розкривати власні можливості. Цікаво, що приймають туди дітей не лише із Сумщини, а й з Тернополя, Миколаєва, Києва. «Створюються умови, коли діти, а їм по 13-17 років, повинні робити  над собою певні зусилля, адже це вишкіл, переступати через свої слабкості та фобії. І такі вишколи їх направду змінюють.  Старші наші вихованці приводять уже до нас і своїх дітей», – каже активіст, організатор та керівник «Коловрату», учасник АТО  Олександр Бойко. Він зауважив, – «на вишколах ми намагаємося виховувати справжніх бойових командирів».

Сумська молодь, розповіли представники громадських організацій, активно буре участь у тереновій грі «Гурби- Антонівці», яка відбувається на Тернопільщині та Рівненщині. Вони із гордістю розповіли, що сумська команда завжди найчисельніша.

Великою популярністю користується серед сумської молоді і табір для дівчат «Руса коса», і табір для хлопців «Урай», який відбувається взимку в екстремальних умовах.

Шляхи виховання справжніх патріотів є різними – і через табори вишколу, і через мистецькі та культурологічні акції, пропаганду традиційних українських свят – приміром, Дня  матері. Набирає популярності серед молоді і парад вишиванок, який відбувається у місті.

Та, стверджують громадські активісти, власне середовище виховує патріота – і  родина, і сім’я, і громадськість. Зараз викристалізується головне завдання держави – знайти можливості  фінансово підтримувати  виховання нового, свідомого покоління, яке працюватиме лише на розвиток та  досягнення держави – могутньої та сильної. Про це думає громада північної області нашої держави та сподівається на підтримку.

Тетяна Тарасенко

Фото – Роман Савуляк

s-s_

 

29.12.2014, 08:22
139 Переглядів