Як тернопільські активісти допомагають об’єднаним громадам

18.12.2018, 14:58
55 Переглядів

   Про свою діяльність у впровадженні такої важливої реформи як децентралізація прозвітували на засіданні Тернопільського прес-клубу представники громадської організації  “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”. Насамперед її керівник Максим Черкашин нагадав присутнім про місію ГО: активізацію мешканців для управління громадами та впливу на їх розвиток, а також допомога місцевим органам влади в наданні якісних послуг населенню та впровадженні сучасних технологій управління. Відтак представники ЗМІ почули про зроблене громадськими активістами впродовж року. Так заступник керівника “Освітньо-аналітичного центру розвитку громад” Рустам Ергешов доповів про результати проекту “Школа локальної демократії”, участь в якому беруть громади не лише Тернопільщини, а й  трьох сусідніх областей – Львівської, Хмельницької та Чернівецької. Зокрема, учасникам вдалось запровадити 25 нових інструментів громадської участі та ще 5 перебувають зараз на стадії впровадження.

   На здобутках проекту  «Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики» ( реалізованого спільно з Тернопільським енкономічним університетом, Міністерством молоді та спорту України та профільним  Комітетом Верховної Ради) детальніше зупинився Максим Черкашин, як його менеджер. По суті, це ціла освітня програма з підготовки фахівців для формування та реалізації молодіжної політики в об’єднаних громадах, яка наступного року, за словами Максима Черкашина, вийде вже на всеукраїнський рівень.

    Про роботу по реалізації третього проекту – “Децентралізація в дії: підтримка розробки дорожніх карт для місцевих громад” – розповіла менеджер проектів  “Освітньо-аналітичного центру розвитку громад” Ірина Масло. Вона зазначила, що  цей напрямок був і залишається ( проект діючий) максимально орієнтованим на  надання практичної допомоги громадам. Передусім – в аналізі стратегій їх розвитку та напрацюванні конкретних рекомендацій з їх вдосконалення.

18.12.2018, 02:58
55 Переглядів