Як і за кого голосувала Тернопільщина?

22.07.2019, 15:31
8169 Переглядів

Про підрахунок голосів, зафіксовані порушення  та перші результати виборів в краї йшлося на заключному круглому столі у Тернопільському прес-клубі. Традиційно журналістів інформували представники правоохоронних органів та міграційної служби, виборчих штабів та кандидатів у депутати, спостерігачі від громадських організацій. Загалом вибори на Тернопільщині відбувалися без суттєвих порушень та надзвичайних ситуацій, наголосив начальник відділу комунікації головного управління Національної поліції у Тернопільській області Сергій Крета. 

«Протягом ночі та сьогодні складено ще сім адмінпротоколів. Таких відомостей, які би мали кримінальний характер, – немає. Зараз ситуація найбільш загострена на окрузі №164, зокрема в окружній виборчій комісії у  Збаражі, де за перемогу змагаються два кандидати у депутати. За рішенням керівництва поліції в області, туди залучено додаткові поліцейські сили, аби не допустити порушень громадського порядку».

Сергій Крета також додав, що звинувачення членів кількох ДВК цього округу  у підробці протоколів не підтвердилися.

Спостерігачі від громадських організацій (Комітету виборців України, коаліції ГО «За чесні та прозорі вибори!», Центру суспільних досліджень ПОЛІС) також зазначали, що підрахунок голосів відбувався з незначними процедурними порушеннями, які не можуть вплинути на результати волевиявлення жителів області. Водночас усі зійшлися на тому, що помилки  виникають через непрофесійність членів дільничних та окружних виборчих комісій.

Не фіксували грубих порушень і штаби політичних сил та кандидатів у депутати.

За словами представника Державної міграційної служби в області Івана Чубатого,  служба працювала у звичному режимі, і у день виборів також.  Так, протягом 20-21 липня було видано майже 200 ІD-карток та здійснено понад 200 вклейок фото у паспорти осіб, яким виповнилося 25 та 45 років.

Уже з’являються попередні результати голосування – по трьох із п’яти округів до Верховної ради проходять представники партії “Слуга народу”, по двох (ВО 165 та ВО 166) перемогу здобувають самовисуванці. Серед політичних сил найбільшу підтримку в усіх округах області має політична партія “Слуга народу”.

22.07.2019, 03:31
8169 Переглядів