Є шанс повернути Тернопільщині європейський курорт

28.11.2012, 00:01
156 Переглядів

Багатьом відомо, що на початку минулого століття у Заліщиках на півдні нашої області був розвинений кліматологічний курорт. Його називали «польською Рiв’єрою» (регіон входив тоді до складу Польщі), туди ходив прямий швидкісний поїзд з Варшави, береги Дністра були забудовані віллами та пансіонатами, а набережну порівнювали з ялтинською. Однак покищо мало кому відомо, що з”явився шанс відродити той славнозвісний курорт. Як стало відомо редакції нашого сайту після розмови з міським головою Заліщиків Володимиром Бенев”ятом, ідея про це давно витала у повітрі і вже навіть бізнес-проект розроблено. Проте починати його реалізацію в райцентрі буде можливість лише після того, як буде вирішено проблему спорудження нових очисних споруд.
«Без цього існує ризик часткового потрапляння в Дністер різних нечистот, а це, зрозуміло, не дасть змоги створити комфортну й цивілізовану рекреаційну зону. Наразі обласна рада вже виділила частину коштів, і зараз один iз профільних інститутів України розробляє для нашого міста проект нових очисних. Дасть Бог, у 2014–му екологічну проблему буде знято, відтак зможемо зайнятись питаннями курортної інфраструктури», – розповів Володимир Станіславович. Він також повідомив, що відродженням заліщицького курорту зацікавився і відомий усій Україні бізнесмен Дмитро Фірташ, який родом із Заліщицького району. Зокрема, на одній iз недавніх зустрічей з представниками місцевої влади йшлося про можливість його участі в облаштуванні набережної навколо міста, щоб повернути їй вигляд із старовинних польських листівках.
«Звичайно, що ми будемо раді будь–якій допомозі, – зазначив заліщицький мер. Адже наше місто справді унікальне, тож просто гріх не спробувати зробити його розвинутим курортним і туристичним центром. Наведу тільки один факт на підтвердження. На Землі існує всього чотири місця, де геологічні відшарування дають змогу прослідкувати процес формування нашої планети, — у США, Великобританії, російському Красноярському краї і тут, у нас, у Дністровському каньйоні».
На фото – вид на унікальне місто-півострів Заліщики з боку Чернівецької області

28.11.2012, 12:01
156 Переглядів