І жоден ворог не здолає той покров…

23.02.2016, 09:30
240 Переглядів

Ось і дочекалися виходу нового роману загадкової письменниці Люко Дашвар «ПоКров». Є всі підстави стверджувати, що новинка не розчарує ні вірних прихильників авторки, ні тих, хто вперше  зазирнув у її світогляд. Останні три роки – непростий час для нас усіх. Але попри те, що на Сході йде неоголошена війна, якій передувала Революція Гідності, кожен продовжує жити своїм життям. Ми, як і раніше, навчаємось, працюємо, їздимо відпочивати, радіємо, сумуємо, кохаємо, хоч кожного з нас певною мірою лякають ці політичні ігри на виживання. Тих, хто відстоював свої громадянські права на Майдані (немає значення чи у столиці, чи у своєму рідному місті) найбільше схвилює ця історія водночас про теперішнє, минуле і майбутнє.

     Авторка розповідає про один із українських родів, і на його прикладі показує всю суть і менталітет українців. Люко пов’язує трагічні події в долі українського народу безпосередньо з нашими вчинками, які часто є наслідком нестриманих емоцій, необдуманих рішень та засліплюючого прагнення бути з коханими, заради чого багато людей здатні порушити кожну Божу заповідь. Письменниця показує найважливіші українські події двадцять першого століття під дуже реалістичним кутом зору. Вона не ідеалізує і Майдан, як це робить більшість. Навпаки. Розповідаючи про людей, які вже з першого дня, 21 листопада 2013 року, відстоювали там свої права і добре знали, за що вони там стоять, письменниця показує і аферистів, справжніх покидьків, які в десятки разів підвищили свої статки за рахунок біди свого ж народу. Головна героїня книги «ПоКров» не належить ні до перших, ні до других. Вона просто жила своїм життям. Майдан «атакував» її зі всіх сторін, але вона вправно боролася, не піддавалася ані проханням і докорам подруги, ані розповідям батька. Життя могло так і пронести Мар’яну повз усі ці події. Та одного дня вона зрозуміла, що Майдан таки оселився в її душі, і дівчина зрозуміла, що «так далі жити не можна». На цьому прикладі авторка чітко дає зрозуміти усім, що як би ти не опирався, а вирішальний для долі твого народу час  – це і твоя найважливіша мить, бо ти – невід’ємна частинка своєї нації і не маєш права залишатись осторонь.

     В цьому романі Люко Дашвар допомагає нам пізнати найважливішу істину: без свого коріння, без пам’яті своїх предків, без хвилювання за теперішнє, минуле і майбутнє своєї нації ти – ніхто. І тоді у тебе немає покрову твоїх предків, як і не буде у твоїх нащадків, тож рід твій приречений на знищення. Тому так важливо для кожного знати і глибоко розуміти історію роду свого, принаймні, семи найближчих колін. Лише тоді ти і народ твій матимете найдужчий і найміцніший у світі покров. Покров, який не сила буде здолати найлютішому ворогу…

Дарина Гараган

Фото автора

23.02.2016, 09:30
240 Переглядів