10 районок області вже цього року стануть самостійними

02.09.2016, 09:55
165 Переглядів

Сесію Гусятинської районної ради, яка була запланована на 31 серпня, знову відклали. Це остання райрада в області, яка ще не визначилася стосовно майбутнього районної газети «Вісник Надзбруччя». Інший колишній співзасновник цієї районки – Гусятинська районна державна адміністрація – вийшла із співзасновників ще у 2015 році і передала свою частку майна та немайнових прав колективу. Збори трудового колективу редакції відбулися у визначні Законом терміни – 23 березня, на яких було прийнято рішення взяти участь у другому етапі роздержавлення.
У першому етапі роздержавлення беруть участь десять тернопільських ЗМІ. Вони, як того вимагає законодавство, вже подали повний пакет відповідних документів в Держкомтелерадіо. Це газети “Нова доба” (Бучач), “Народне слово” (Збараж), “Голос народу” (Чортків), “Чортківський вісник”, “Земля Підгаєцька”, “Вільне слово” (Козова), “Новини Шумщини”, “Гомін Волі” (Підволочиськ), “Діалог” (Кременець) та обласна газета “Свобода”. Після опублікування відповідної постанови Кабінету міністрів України вони отримають можливість перереєструвати свої комунальні підприємства і газети у приватні.

Як уже повідомлялося, з ініціативи Тернопільського прес-клубу в обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл, на якому редактори районних газет проаналізували попередні підсумки реалізації проекту «Реформа комунальних друкованих ЗМІ шляхом роздержавлення у Тернопільській області». Як відзначили керівники редакцій, найбільша проблема, з якою вони вже зіткнулися, це складність у виборі господарської форми організації їх майбутніх приватних підприємств. Наразі редакторами розглядаються два можливих варіанти – товариство з обмеженою відповідальністю чи приватне підприємство. Під час круглого столу відбулася презентація довідково-інформаційної брошури «Районки стають незалежними», де зібрано проекти документів, необхідних для перереєстрації комунальних газет.
Триває конфліктна ситуація навколо районної газети «Подільське слово». Тернопільська районна рада прийняла незаконне, на думку журналістської спільноти, рішення про звільнення багаторічного головного редактора Ганни Макух і призначення на цю посаду людини без необхідного досвіду керівництва ЗМІ. Негативні для газети наслідки цієї ситуації маємо вже сьогодні – газета скоротилась в обсязі, зменшились надходження від реклами, відмовилась від співпраці з районкою Байковецька територіальна громада, яка раніше мала і фінансувала свою постійну вкладку в газеті. Колектив редакції не погоджується з діями райради. Не згідна з ними і сама Ганна Макух, яка подала відповідний позов до Тернопільського міськрайонного суду. Його перше засідання має відбутися 7 вересня.

Проект «Реформа роздержавлення комунальних друкованих ЗМІ у Тернопільській області» реалізовується Тернопільським прес-клубом у партнерстві з Тернопільською обласною державною адміністрацією та обласною радою за підтримки програми «Український Медійний Проект (У-Медіа).

02.09.2016, 09:55
165 Переглядів